Sri Lanka to palące słońcem państwo na wyspie Cejlon, w Azji Południowej. Zachwyca wspaniałą fauną i florą, a w szczególności pięknymi rafami koralowymi. Wycieczka na Sri Lankę z logostour.pl może być niezapomnianym przeżyciem.

Co warto zobaczyć na Sri Lance?

Swoją podróż po Sri Lance, po wylądowaniu na lotnisku w Kolombo rozpoczniesz od zakwaterowania w hotelu. W czasie podróży będziesz mógł już zacząć podziwiać piękno krajobrazu. Pierwszą wycieczkę na Sri Lance warto odbyć do Aukany, znanej z 13-metrowego posągu Buddy, pochodzącego z V wieku p.n.e. Taki kolos robi ogromne wrażenie. Potem warto udać się do ruin miasta Anuradhapura, gdzie znajdują się pozostałości świątyń, a także święte drzewo dla buddystów – Bo, które ma 2250 lat.

Zdobądź szczyt na Sri Lance

Dużą atrakcją wycieczki na Sri Lankę z logostour.pl jest możliwość wejścia na 180 metrowy szczyt, gdzie znajdują się ruiny pałacu króla Kashyapy z V wieku. Można tam zobaczyć również wielką kamienną rzeźbę lwich łap, znajdującą się u podnóża schodów. Dalej możesz udać się do miejscowości Dambulla, gdzie znajduje się ponad 150 posągów Buddy. Z kolei w tradycyjnej manufakturze możesz zakupić pamiątki związane z tym regionem. Może to być mała figurka Buddy, albo inne rękodzieło.

Poznaj jak wytwarza się rzeźby w Pollonaruwie

W pracowni rzeźbiarskiej możesz poznać, w jaki sposób wytwarza się maski oraz rzeźby, a w świątyni Gal Vihara podziwiać cztery posągi Buddy wykute w ścianie. Będąc na Sri Lance, koniecznie musisz odwiedzić również okolice Matale i pospacerować po ogrodach przypraw, gdzie rosną być może twoje ulubione przyprawy, np. drzewo cynamonowe, pieprzowe czy wanilia. Potem możesz już udać się do kolejnej Świątyni i obejrzeć, czczony przez buddystów, ząb Buddy.

Będąc na Sri Lance warto odwiedzić również schronisko dla słoni Pinawelli. Tam można dowiedzieć się więcej na temat tych mądrych ssaków, a także obejrzeć pokaz karmienia małych słoniątek i kąpiel stada w rzece. Oczywiście nie można ominąć ogrodu botanicznego Peradeniya, gdzie rosną wszystkie gatunki gigantycznych drzew strefy tropikalnej, a także królewskie palmy. Sri Lanka słynie z herbaty, dlatego nie można odmówić sobie wypicia tam pysznego naparu z najlepszej mieszanki ziół i owoców w manufakturze herbaty. Potem odwiedź koniecznie safari Yala. Kiedy już dotrzesz do Kalutary wypróbuj rafting po wzburzonych wodach rzeki. Atrakcji w czasie podróży po Sri Lance jest tak wiele, że z pewnością będziesz chciał tu jeszcze wrócić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here