Jakie meble wybrać do pokoju niemowlaka?

Pokój dla niemowlaka, powinien być urządzony w radosnych, jasnych i ciepłych barwach. Łagodne, pastelowe barwy działają uspokajająco, a równie optymistycznie jak te mocne.

Według jakich zasad urządzić pokój dla niemowlaka?

Łóżko dla niemowlaka, powinno być ustawione w taki sposób, żeby dostęp do niego nie był ograniczony. Najlepiej jak będzie do niego dostęp z 3 stron. Wybierając miejsce na łóżeczko zwróćmy uwagę, na odległość od grzejnika i okna. To ważne żeby była zachowana prawidłowa odległość, dziecko nie może przegrzewać się, ani przeziębić.

Wybierając łóżko dla malucha, warto przemyśleć zakup łóżka, będzie rosło wraz z dzieckiem i posłuży kilka lat. W przypadku, gdy warunki nam nie pozwalają na oddzielny pokój dla niemowlaka, maluch śpi z rodzicami w ich sypialni. Tutaj należy pamiętać, aby zadbać o odpowiednie, łagodne oświetlenie w okolicy jego łóżeczka.

Przewijak dla niemowlaka, jest kolejnym ważnym elementem, który powinien znaleźć się obowiązkowo w pokoju dziecka. Najlepiej, żeby był ustawiony w pobliżu łóżeczka. Powinien być wykonany z materiału łatwo zmywalnego oraz miał schowki, dzięki temu łatwiej będzie nam przechowywać akcesoria dla dziecka.

Jak urządzić pokój niemowlaka?

Wysokość przewijaka powinniśmy dopasować do siebie, bo to my w głównej mierze będziemy z niego korzystać. Nasz komfort również jest istotny.
Jeżeli pomieszczenie nam na to pozwala, dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie wanienki, obok przewijaka.

Fotel do karmienia, jest dużym ułatwieniem, jeśli znajduje się w pokoju dziecka. Wybierając odpowiedni model, powinniśmy sprawdzić jego wygodę. Ustawić go najlepiej w pobliżu łóżeczka dziecka, wtedy przetransportowanie malucha po posiłku, będzie prostsze.
Gdy dziecko podrośnie, fotel może spełniać inną funkcję. Na przykład możemy na nimi czytać książeczki, razem z dzieckiem.

Oświetlenie w pokoju niemowlaka, w tym pomieszczeniu należy unikać ostrego światła. Na plus jest okno, które znajduje się w pokoju. Dzięki temu mamy dostęp do światła dziennego oraz możliwość wietrzenia pokoju.

Przeczytaj też: http://www.gminess.pl/zestawy-mebli-dla-dzieci-czy-sa-dobrym-rozwiazaniem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here