Scrapbooking

Tradycyjna, papierowa korespondencja nie jest już podstawowym środkiem komunikacji i zwykle rezerwuje się ją na specjalne okazje, dlatego tym bardziej warto poświęcić trochę czasu na jej pieczołowite przygotowanie. Dobrej jakości papier i koperty ozdobne to podstawa, niezależnie czy mowa o zaproszeniach, kartkach z życzeniami czy tradycyjnej wymianie listów. Pamiętajmy o tym wyjątkowym środku przekazu, jakim jest napisany od serca list lub kartka!

Dlaczego warto postawić na scrapbooking przy projektowaniu kartek i zaproszeń?

Scrapbooking powstał jako idea własnoręcznego tworzenia ozdobnych albumów fotograficznych i innych pamiątek rodzinnych z użyciem papieru i licznych dodatków. Obecnie scrapbooking jest stosowany jako świetna alternatywa dla gotowych zaproszeń i kartek z życzeniami. Podobnie jak w przypadku prezentów, te własnoręcznie wykonane zawsze zostaną docenione ze względu na pomysł i włożone serce. Jedyne o czym musimy pamiętać, to o dobrej inspiracji i oczywiście zaopatrzeniu się w materiały: kleje, farby, kredki, odpowiedni papier i koperty ozdobne. Efekt na pewno jest tego warty, a samo tworzenie jest świetną zabawą!

Jak stworzyć niezwykłe zaproszenia i kartki z życzeniami?

Podstawa to oczywiście pomysł – zarówno w książkach, jak i w internecie można znaleźć ich całe multum, jednak warto jedynie czerpać inspiracje i stworzyć coś własnego i niepowtarzalnego. Równie ważne są same papierowe elementy, które pozwolą wcielić plan w życie. Nie można zapomnieć o szczególnie ważnych kopertach ozdobnych – w końcu to one wywołują pierwsze dobre wrażenie! Zaproszenia i życzenia koniecznie należy zawrzeć możliwie estetycznym ręcznym pismem na dobrej jakości barwnym papierze z ewentualnymi zdobieniami. Kwestie ozdób będą różne zależnie od okazji, jednak elegancki minimalizm jest zawsze bezpiecznym stylem.

Koperty ozdobne – dlaczego warto ich używać?

Często pomijaną przy kartkach okolicznościowych kwestią jest ich opakowanie, czyli odpowiednia koperta. To na niej znajduje się odpowiednia dedykacja, okazja i miłe słowa. To jednak nie wszystko, ponieważ kartka na specjalną okazję staje się jednocześnie prezentem i pamiątką. Właśnie dlatego zależy nam na jak najlepszym jej zachowaniu. W tym przypadku nie ma lepszego wyjścia, niż zastosowanie kopert ozdobnych (https://www.creativehobby.pl/pol_m_scrapbooking_koperty-do-scrapbookingu-418.html) z wytrzymałego i pięknie prezentującego się papieru. Dostępne jest wiele rodzajów papieru, kolorów, zdobień, gramatur – wystarczy dobrać odpowiedni typ do okazji i formatu używanej kartki. Taka koperta to podstawa, ale i zwieńczenie idealnej kartki okolicznościowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here