jak narysować kota

Rysowanie jest świetną okazją do nauki czegoś nowego, a także ciekawym zajęciem w czasie wolnym. Zainteresowania są świetną odskocznią od problemów dnia codziennego. Dzięki temu, że robimy coś co lubimy, możemy szybko się odstresować, a także poprawić sobie nastrój. Warto korzystać z rozrywki, która da nam najwięcej satysfakcji, a także przyswoimy wiedzę z danej dziedziny. Rysować może każdy niezależnie od wieku i umiejętności. Z czasem nauczymy się nie tylko nowych technik, ale także będzie rysować coraz dokładniej i wyraźniej. Nie bójmy się próbować i zmieniać styl, ponieważ dzięki temu znajdziemy najlepsze rozwiązania. W dalszej części artykułu przeczytasz między innymi o tym, jak narysować kota.

Jak wybrać odpowiednie narzędzia?

jak narysować kotaWarto dopasować narzędzia do techniki, którą lubimy się najbardziej posługiwać. Możemy wykorzystywać ołówki, kredki, farby, flamastry, a nawet cienkopisy, długopisy itd. Każde narzędzie, którym piszemy i rysujemy może okazać się idealną propozycją do urozmaicenia naszego dzieła. Obecnie znajdziemy mnóstwo stacjonarnych sklepów i aukcji internetowych, gdzie zakupimy profesjonalny sprzęt i artykuły potrzebne do rozwijania naszych umiejętności. Warto rozejrzeć się za płótnem lub kartkami, na których będziemy tworzyć nasze dzieło. Spośród przedmiotów wybierzemy mnóstwo odcieni i kolorów narzędzi, którymi się posłużymy. W ten sposób zyskamy naprawdę ciekawe i piękne prace.

Jak narysować kota?

Zaczynając swoją przygodę z rysowaniem warto inspirować się obrazami lub zdjęciami. Znajdziemy je w przeróżnych książkach, gazetach, czy też w internecie. Zwierzęta są bardzo popularnym motywem. Spotkamy je zarówno na obrazach, jak i na rysunkach. Jak narysować kota? Jest to jedno z najpopularniejszych domowych pupili, dlatego możemy wzorować się na żywym przykładzie. Jeżeli posiadamy kota w domu to będziemy mieli spore ułatwienie.

Dzięki temu przyjrzymy się wszystkim detalom i szczegółom, które później wykorzystamy w naszym rysunku. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, to warto wyszukać zdjęć, które przedstawiają wybrane zwierzę. Dzięki temu będziemy mieli przed sobą najlepsze źródło, które pomoże nam dokładnie narysować każdy element. Jeżeli preferujemy bajkowe postacie, to warto zaglądać do książek. Jest to świetny sposób szczególnie wtedy, gdy dopiero zaczynamy przygodę z rysunkiem. Z czasem możemy przejść na trudniejsze, realistyczne metody, jednak z początku warto wybierać proste, bajkowe postacie.

Rysowanie kota – detale

Jeżeli mimo tego, że mamy przed sobą jakąś pomoc, nie potrafimy poradzić sobie z narysowaniem kota, to warto skorzystać z poradników. Dostępne są one w specjalnych książkach, a także w internecie. W przykładach wszystko opisane jest krok po kroku tak, aby nasze dzieło zostało dokładnie narysowane. Takie pomoce zawierają wszystkie elementy, które należy uwzględnić przy tworzeniu własnej pracy. Zobaczymy jak należy narysować głowę, tułów oraz łapy i ogon.

Jest to bardzo pomocne, ponieważ niektóre elementy z początku mogą być dla nas kłopotliwe. Szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiedni kształt głowy, uszu i łap, ponieważ te części sprawiają zazwyczaj najwięcej problemów. Koty możemy narysować w bardzo prosty sposób. Jeżeli zapamiętamy wcześniejszy schemat, to bez problemu wykorzystamy go w kolejnych pracach. Z czasem możemy udoskonalać i poprawiać kształty, a także zmieniać poszczególne elementy w wyglądzie zwierzaka. W ten sposób stworzymy ciekawe, własne kompozycje, z których będziemy zadowoleni.

Jak dobrać odpowiednie kolory?

jak narysować kotaPrzy rysowaniu warto pamiętać o odpowiednich kolorach, o cieniowaniu, a także o zachowaniu proporcji. Decydując się na realistyczne dzieło musimy zwracać szczególną uwagę na detale, które w efekcie końcowym odgrywają największą rolę. Postacie muszą być wymiarowe, a części ciała odpowiednio długie. Nie zapominajmy także o tym, że niektóre części ciała muszą być niemal identyczne. Są to na przykład oczy lub ręce i nogi. Nie mogą się one znacząco różnić szerokością czy też kształtem. Zwierzęta, które przedstawiamy na rysunku musimy wzbogacić o sierść, która jest charakterystyczna dla wybranego przez nas gatunku.

Jeżeli zachowamy odpowiednie elementy i postaramy się, aby żadnego szczegółu nie zabrakło, to stworzymy przyciągające wzrok dzieło. Jeżeli często stosujemy poprawki, to warto zacząć od szkicu, który możemy w późniejszym czasie zmienić. Dzięki temu bez problemu pozbędziemy się źle narysowanych elementów i zastąpimy je nową propozycją. Nie można się zrażać błędami, a próbować coraz to nowszych metod. Rysowanie jest zajęciem, które wymaga dużo cierpliwości i własnego wkładu. Pamiętajmy, że każdy element można wypracować i po czasie osiągniemy zamierzone efekty. Z pomocą przychodzą nam nie tylko zdjęcia, ale także natura i krajobrazy, które nas otaczają. Warto wykorzystywać każdą okazję do nauki malowania, dzięki czemu szybko nauczymy się nowych tricków.

[Głosów:7    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here