Psy lubią gry zapachowe
fot. Pixabay.com

Twój czworonożny przyjaciel potrzebuje nie tylko odpowiedniej opieki, pielęgnacji czy pożywienia. Psy mają to do siebie, że lubią się bawić i być zabawiane. Jeśli więc brakuje Ci już pomysłów na zabawy z psem, wykorzystaj do tego gry zapachowe! Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić, aby samemu również mieć z tego frajdę. 

Przeczytaj też: https://www.um.pl/gry-zapachowe-dla-psow-nie-tylko-dobra-zabawa/

Na czym polegają gry zapachowe?

Psy mają bardzo dobry węch, który powinny nieustannie rozwijać i doskonalić. Taka jest ich naturalna potrzeba. Gdy jednak uczestniczą w naszym życiu i jego codziennym biegu, bardzo często nie pozwalamy im na to. Podczas porannego spaceru spieszymy się do pracy i zależy nam tylko na tym, aby pies jak najszybciej załatwił swoje potrzeby. Wieczorem jesteśmy już tak zmęczeni, że wolimy również pospieszać psa, gdy obwąchuje spotykane po drodze atrakcje. Jak więc wprowadzić gry zapachowe do Waszego wspólnego czasu? Warto na początku uświadomić sobie, jak istotne są dla Twojego pupila. Gdy to już wiemy, czas przystąpić do zabawy!

Zacznijmy więc od jedzenia i ulubionych psich smakołyków. Potrzebujesz do tego foremki na muffinki, piłeczek do tenisa oraz tego, co Twój pies najbardziej lubi jeść. Włóż więc te przysmaki do poszczególnych otworów foremki, a następnie przykryj je piłeczkami tenisowymi. Zachęć psa do węszenia, przesuwania piłeczek w poszczególnych otworach i poszukiwania ulubionych smaków.

Inne pomysły na gry zapachowe

Poza tą popularną formą gry zapachowej wymienioną powyżej, bardzo często właściciele psów korzystają również z innych zabaw, które mają wspomagać węchowe umiejętności czworonoga. Do jednej z nich, która symulować może magiczną sztuczkę, przydadzą się nieprzezroczyste szklanki lub plastikowe kubki. Pod jednym z nich umieść smakołyk. Zrób to oczywiście wówczas, gdy pies nie patrzy. Następnie zachęć go do zabawy. Zobaczysz, jak szybko pies węchem zacznie poszukiwać ulubionej przekąski. Warto chwalić psiaka za każdym razem, gdy znajdzie przekąskę. A gdy jej nie znajdzie, cierpliwie tłumaczyć, że tym razem jej nie dostanie.

Do tego typu gier można też z powodzeniem wykorzystać kartonowe pudła. Pod nimi również można umieszczać przekąski, przesuwać je i przestawiać, gdy pies nie widzi, a następnie zachęcać do poszukiwań.

Zobacz też: http://www.gminess.pl/czy-hodowanie-gryzoni-to-zajecie-dla-kazdego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here