makijaż

Randka to doskonała okazja do tego, aby odświętnie się przygotować. Nie chodzi tutaj jedynie o ubiór czy fryzurę, ale również o makijaż. Pamiętajmy jednak, że kluczową rzeczą w tym, aby makijaż na twarzy wyglądał dobrze jest odpowiednia pielęgnacja. Bez niej nawet najdroższy kosmetyk będzie wyglądał źle. Do tego idealna jest codzienna pielęgnacja.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/makijaz-na-randke/

Krok 1 – baza, podkład i korektor

Pierwszym krokiem przed nałożeniem podkładu jest aplikacja bazy na twarz. W zależności od tego jaka jest nasza skóra wybieram taką bazę, która to ureguluje, jeśli mamy np. skórę suchą użyjemy bazy nawilżającą. Jeżeli jednak jesteśmy posiadaczkami skóry tłustej, najlepiej będzie wybrać bezę, która ją nam zmatowi. Baza  może zostać nałożona pędzlem, gąbeczką , ale również palcami, taka sama zasada obowiązuje przy aplikacji podkładu. Po bazie czas na korektor, nałożymy pod oczy oraz na drobne niedoskonałości. Dobrze jest, aby był on o odcieniu jaśniejszym niż nasz podkład, nakładamy w kilka miejsc na twarzy. Teraz możemy już spokojnie nałożyć na całość podkład.

Krok 2 – puder

Po nałożeniu bazy, podkładu i korektora nasza skóra będziecie się świecić. Możemy temu zapobiec używając do tego pudru. Najlepiej jest nakładać go puchatym pędzle. Gdzie go nałożyć? Najlepiej w miejscach, które mają tendencję do przetłuszczania jest to np. strefa T. 

Krok 3 – brwi i oczy

Kiedy nasza cera jest już prawie gotowa czas na brwi i oczy. Podkreślać brwi możemy na kilka sposoby. Możemy to zrobić za pomocą kredki, pomady, wosku do brwi, cieni czy nawet mydła. 

Czas na oczy. Są one praktycznie najważniejsze w całym makijażu. Odpowiednio dobrane cienie i eyeliner sprawią, że oko będzie bardziej wyraziste. Nie należy zapominać również o rzęsach, które w makijażu odgrywają również kluczową rolę. W specjalny dzień jak randka możemy odrobinę zaszaleć i puść o krok dalej. Chodzi tu o użycie sztucznych rzęs. Jeżeli jednak nie jesteśmy fankami tego typu rozwiązań, możemy skorzystać z tradycyjnego tuszu do rzęs. Należy pamiętać również o tym, aby ich nie posklejać. W przeciwnym wypadku nawet najładniej wykonany makijaż może okazać się katastrofą. Dobrze jest również zwrócić uwagę jaką rusz posiada specyfikację, jeżeli mamy grube i gęste rzęst nie musimy używać tuszu, który tylko niepotrzebnie je poskleja. Kiedy mamy rzęst krótkie i chciałybyśmy je wydłużyć, dobrze będzie użyć tuszu wydłużającego. Z pewnością taki efekt będzie powalający.

Krok 4 – konturowanie i roświetlacz

Kiedy pisaliśmy, że twarz jest już prawie gotowa, chodziło nam o to, że zostało nam jeszcze konturowanie. Do tego posłuży nam bronzer, rozświetlacz oraz róż. Ten pierwszy nakładacie na czole, pod kością policzkową oraz na żuchwę. Po bronzerze czas na róż. Nim wypełniamy miejsce znajdujące się pomiędzy bronzerem, a roświetlaczem. Roświetlacz bowiem nakładacie na kości policzkowe, czubek nos oraz nad ustami czyli na tzw. łuk kupidyna.

Krok 5 – usta

Ostatnim, ale nie mniej ważnym krokiem, którym zakończy nasz cały makijaż są usta. Tutaj mamy wolny wybór. Może być to pomadka płynna, matowa, błyszczyk czy szminka. Możliwości jest naprawdę sporo. Na większe wyjścia jak np. do restauracji polecamy pomadkę lub szminkę w kolorze czerwieni. Jest ona uwodząca ale również dodaje nam gracji. Musimy pamiętać jednak o tym, że produkt podczas jedzenia lub picia może nam się ścierać z ust, dlatego najlepiej jest mieć go zawsze przy sobie w torebce i w odpowiedniej chwili go poprawić.

Zobacz też: http://www.convict.pl/kwiaty-do-domu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here