W jaki sposób dieta wpływa na nasze życie?

0
1339

Niemalże każdy rozumie, że zdrowa dieta jest bardzo ważna oraz że warto zmienić swoje nawyki żywieniowe, jeżeli nie są one najlepsze. W praktyce na drastyczne zmiany decydujemy się jedynie w sytuacji, kiedy coś nad do tego zmusza, jak np. problemy zdrowotne. Nie warto jednak czekać, ponieważ zmiany w swojej diecie możemy wprowadzić za późno. Zmotywujmy się zatem poprzez spojrzenie, w jaki sposób dieta wpływa na nasze życie.

Jesteśmy tym, co jemy

Popularne powiedzenie „jesteśmy tym, co jemy” nie jest tylko pustym sloganem mającym zachęcić do zdrowego odżywiania. Spożywany pokarm przekształca się w naszym organizmie i pozwala mu na wchłonięcie dostarczanych z pożywieniem składników odżywczych. Dotyczy to zarówno potrzebnych witamin i minerałów, jak również szkodliwych konserwantów, tłuszczy trans oraz oczywiście zbyt dużej ilości kalorii. Jedzenie dużej ilości przetworzonych produktów bezpośrednio odbija się na samopoczuciu, energii i zdolności kreatywnego myślenia. To, jakie posiłki włączymy do swojej diety, determinuje jakość pozyskiwanych składników odżywczych i energii, a w konsekwencji również jakość naszego życia. Dzięki takim rozwiązaniom jak np. dieta pudełkowa Poznań możemy uniknąć produktów zawierających chemiczne dodatki, hormony, konserwanty oraz pestycydy.

Wpływ diety na nasz mózg

warzywa

Pożywienie to energia, której potrzebuje każda komórka i organ naszego organizmu. Największym „pożeraczem” energii jest mózg. Liczy się jednak nie tylko ilość energii, ale przede wszystkim jej jakość. Wybieranie odpowiednich produktów ułatwia i przyśpiesza pozytywne procesy chemiczne zachodzące w naszych organizmach. Odpowiednie wybory żywieniowe podnoszą np. poziom serotoniny w mózgu, co wpływa na nasze samopoczucie oraz odporność na stres. Mówiąc o zdrowym odżywianiu, nie można pominąć tak ważnej kwestii, jak poprawa sylwetki. Nasza skóra, cera, waga oraz ilość tkanki tłuszczowej bezpośrednio zależą od tego, jakie składniki odżywcze trafiają do naszego organizmu. Zdrowa i smukła sylwetka to nie tylko atrakcyjny wygląd. To również wygoda w codziennym życiu, lepsza sprawność oraz akceptacja swojego ciała.

Dieta, a skuteczność w radzeniu sobie ze stresem

Nie każdy widzi bezpośredni związek pomiędzy dietą i radzeniem sobie ze stresem, ale składniki odżywcze naprawdę wpływają na to, jak radzimy sobie w wymagających sytuacjach. Stres jest nieodłączną częścią codziennego życia, dlatego warto przygotować się w możliwie najlepszy sposób. Zdrowa dieta podnosi poziom serotoniny oraz poprawia sprawność intelektualną. Skutkiem obniżenia ilości serotoniny w organizmie może być pogorszenie nastroju, nerwowość i zwiększone ryzyko podejmowania zbyt pochopnych decyzji. Wybieranie zdrowych produktów sprawia, że nasz mózg zawsze jest w najlepszej formie i gotowości do analizowania problemów. Zmianę nawyków żywieniowych powinniśmy zacząć od zmniejszenia spożycia niezdrowych produktów i wprowadzenia do diety owoców, warzyw, zdrowych tłuszczy i węglowodanów z niskim indeksem glikemicznym. Jeżeli obawiamy się, że samodzielne przygotowywanie posiłków jest niemożliwe, rozwiązaniem jest catering dietetyczny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here