Kambodża

Człowiek ma naturalną ciekawość świata, bo na kuli ziemskiej jest tyle ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Nim jednak wyruszy się w egzotyczne wojaże, trzeba wszystko dokładnie zaplanować i przemyśleć, by po drodze nie spotkały nas żadne przykre niespodzianki.

O czym trzeba pomyśleć przed wyjazdem?

Kluczową sprawą jest ważność paszportu. Niby teraz świat to globalna wioska, lecz nadal wymaga się ważnego paszportu. Po drugie ważną rzeczą są też aktualne szczepienia. Przed wyjazdem do krajów afrykańskich, czy azjatyckich, warto wiedzieć, jakie są zalecane dla kierunku, który wybieramy.

Kambodża z biurem podróży- czy to dobry pomysł?

Pytanie, jak wyżej: czy Kambodża z biurem podróży to dobry pomysł? Jak najbardziej, bo ludzie pracujący w biurze podróży znają tamte okolice i łatwiej im będzie zarezerwować hotel na czas pobytu, zamówić jedzenie, czy zorientować się, jak wygląda tamtejsza komunikacja miejska i sprawa dojazdu do największych zabytków, które są główną atrakcją regionu. Drugą rzeczą, jaką może załatwić biuro podróży to sam przelot. Jest jeszcze jeden plus lotu z renomowanym biurem podróży. Jego pracownicy pomogą w dotarciu do hotelu i zameldowaniu się w nim. Dzięki temu człowiek po wyjściu z samolotu nie zastanawia się, co ma robić dalej.

Jacy są mieszkańcy Kambodży?

Są bardzo przyjaźni i otwarci w stosunku do turystów, zresztą jak wszyscy Azjaci. Próbują pomóc, jak tylko mogą i służą przyjezdnym wsparciem. Są też bardzo ciekawi naszych obyczajów. Jednak trzeba przyznać, że ciekawość jest obopólna, bo turyści nie pozostają im w tej materii dłużni. Co do innych aspektów zachowania, to mieszkańcy Kambodży jak to Azjaci dużo się uśmiechają, starają się łamaną angielszczyzną zachęcić przyjezdnych do kupowania pamiątek i zostawić po sobie, jak najlepsze wrażenie.

Kambodża atrakcje

Kambodża – atrakcje, co warto zobaczyć? Na pewno warte zobaczenia jest jezioro Tonle Sap. Jego wyjątkowość polega na tym, że zmienia ono swoją objętość w zależności od pory roku. W porze deszczowej potrafi być trzy razy szersze niż w porze suchej. Ponadto funkcjonuje na nim tak zwana wioska na wodzie i choćby z powodu jest godne zobaczenie. W końcu nie co dzień widuje się domy umocowane na wysokich palach. Równie interesująca jest świątynia Angkor Wat. Jest to największa, najważniejsza i najbardziej znana budowla Kambodży. Największe wrażenie na turystach robi jej ogrom i to, Angkor Wat to nie tylko jedna świątynia, ale cały niebagatelny kompleks, który połączony z niebanalnymi okolicznościami przyrody i malowniczymi wschodami i zachodami słońca po prostu zapiera dech w piersiach.

Warto zwrócić uwagę również na Bamboo Train. Bambusowa kolejka to, coś niespotykanego i egzotycznego, a zarazem inspirującego. Dzięki niej można zobaczyć plantację bananów i typowe krajobrazy, które cechują kambodżańską współczesną wieś. Pewnym novum jest też farma jedwabników. To tu można zobaczyć, jak od podszewki wygląda cały proces powstawania jedwabiu. Kambodżańskie plaże to również doskonała wizytówka tego kraju. Nie dość, że są piękne i malownicze, to woda jest czyściuteńka i ciepła.

Dlaczego warto odwiedzać takie kierunki jak Kambodża?

Powód jest oczywisty, bo warto rozwijać swoją wiedzę o innych kulturach i na własnej skórze zaznać trochę egzotyki. Dalekie podróże kształcą i zachęcają do poznawania samego siebie. Poza tym to wrażenia i emocje, których nikt nam nie odbierze. Egzotyczne kierunki podróży sprawiają, że człowiek wraca do kraju z nową energią i z bardzo pozytywnym nastawieniem do świata, które utrzymuje się jeszcze przez jakiś czas po zakończeniu światopoglądowej wycieczki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here