Zniszczone i suche włosy? Sprawdzone szampony i odżywki

Suche, puszące, nieukładające się włosy… Czujesz, jakby to było o tobie? Suche włosy bardzo łatwo pomylić ze zniszczonymi. Niepotrzebnie możesz je ścinać i katować produktami, które mają pomóc w ich regeneracji, gdy one tak naprawdę potrzebują tylko nawilżenia. Podpowiadamy, gdzie można znaleźć dobry szampon do włosów suchych oraz na jakie odżywki warto stawiać.

Problem z suchymi włosami może pojawić się u kobiet w okresie zimowym lub letnim. Intensywne warunki atmosferyczne, takie jak ostre słońce, słona woda czy niskie temperatury, negatywnie wpływają na kondycję fryzury. Podczas tych pór roku warto stawiać na okrycia głowy, takie jak kapelusz czy wełniana czapka, które skutecznie ochronią włosy przed negatywnymi skutkami temperatury. Zmieniająca się pogoda, częste suszenie, prostowanie czy rozjaśnianie włosów – to wszystko powody, dla których twoje kosmyki są suche! Jak sobie z nimi radzić?

Jak wyglądają suche włosy?

Suche włosy są często mylone z włosami zniszczonymi. Ten drugi typ na ogół nadaje się tylko i wyłącznie do obcięcia, a pierwszy wystarczy dobrze nawilżyć. Suche włosy najczęściej się puszą, elektryzują, mają rozdwojone końcówki, łatwo się łamią i nie są miłe w dotyku. Nie wyglądają dobrze, ponieważ są pozbawione sprężystości i trudno jest je ułożyć. Przez chwilę, tylko po umyciu, wyglądają w miarę korzystnie, ale łatwo się plączą i nie są miłe w dotyku.

Jak pomóc bardzo suchym włosom?

Dobry szampon do włosów suchych może nie wystarczyć. Należy postawić na kompleksową pielęgnację, która pomoże odpowiednio nawilżyć kosmyki. W pielęgnacji konieczne jest, aby skupić się na zamknięciu włosa. Po aplikacji wybranego kosmetyku należy spłukać pasma zimną wodą. Szukaj czegoś, co zawiera keratynę, która dogłębnie nawilży i zregeneruje strukturę włosa. Występuje w wielu kosmetykach – szamponach, odżywkach, maskach – wystarczy poszukać. Pomocne również będą preparaty, które zawierają mocznik, d-pantenol, kolagen czy elastynę. Warto testować różne preparaty i marki, ważne, abyś skupiła się na właściwych składnikach, które zawiera kosmetyk.

Szukając sposobów na suche włosy, dobrze też zweryfikować swoją technikę mycia włosów. Większość kobiet myje włosy i nakłada na nie odżywkę. Do suchych włosów dobrze jest zastosować inną technikę mycia, tzw. OMO, czyli odżywka-mycie-odżywka. Na wilgotne włosy nakładamy lekką odżywkę, następnie po wskazanym przez producenta czasie spłukujemy ją chłodną wodą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here