Przedłużanie rzęs metodą 1:1 i inne najpopularniejsze metody – wszystko, co musisz wiedzieć o zabiegu!

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 to chyba najbardziej znana i popularna metoda, dzięki której możesz wydłużyć swoje naturalne rzęsy. Warto podkreślić, że to podstawowy sposób na wydłużenie rzęs i ich subtelne podkręcenie. Kobiety, które poddają się zabiegowi wykonanemu tą techniką, cieszą się naturalnym wyglądem i zmysłowo długimi rzęsami. Wszystkie pozostałe metody, choć dają inny efekt, bazują właśnie na metodzie 1:1. Jakie jeszcze są techniki przedłużania rzęs i czy możne je również zagęścić?

Podkreśl swoje oko bez użycia maskary!

Kobiety każdego dnia spędzają kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt minut przed lustrem, aby uwydatnić swoje atuty i zakryć ewentualne mankamenty urody. Tuszowanie rzęs maskarą to jedna z tych czynności, którą wykonują bardzo dokładnie. Cóż, nie każdego natura obdarzyła bujnymi rzęsami. To właśnie dlatego chętnie sięgamy po zalotkę i uwydatniające rzęsy tusze.

Producenci maskar przebijają się z ofertami, przygotowując coraz to lepsze produkty. Tusze mają za zadanie wydłużyć rzęsy i je optycznie zagęścić oraz subtelnie podkręcić. Niestety nie każda kobieta może uzyskać efekt jak z reklamy. Co więcej, większość z nas nie uzyska takiego efektu. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta! Dziewczyny reklamujące tusze do rzęs mają rzęsy przedłużane i zagęszczane u stylistki! Niestety, tak działa chwyt marketingowy. Dlatego też nie jesteś w stanie uzyskać efektu, który obiecuje producent tuszu w domowym zaciszu.

Jak zauważyłaś, kobiety z reklam mają pięknie podkreślone, kruczoczarne, gęste i długie rzęsy. Efekt ten uzyskują przez wykonanie specjalnego zabiegu i stylistki. Przedłużając rzęsy w salonie, możesz na długo zapomnieć o maskarze. Efekt bujnego podkręcenia i wydłużenia będzie utrzymywał się przez najbliższe kilka tygodni, bez względu na porę dnia. Jeśli więc zależy Ci na trwałym podkreśleniu swojego oka, udaj się na zabieg przedłużania rzęs! Przy okazji, możesz też pokusić się o wykonanie profesjonalnego manicure. Pamiętaj jednak, że podobnie jak w przypadku każdego zabiegu, tak i przy manicure mogą wystąpić czynniki niepożądane.  Przeczytaj więcej o uczuleniach w manicure hybrydowym tutaj, a odnośnie rzęs dowiesz się więcej z dalszej części naszego artykułu.

Metody objętościowe

Przedłużanie rzęs to zabieg, jak sama nazwa wskazuje, polegający na wydłużeniu naturalnych włosków. Stylistki oferują jednak również inne metody, które pozwolą nie tylko wydłużyć, ale także dodatkowo zagęścić rzęsy. To sposoby, które idealnie nadają się dla kobiet o rzadkich rzęsach. Jeśli marzysz o hollywoodzkim spojrzeniu, to dzięki tym metodom z pewnością go uzyskasz! Mowa o metodach:

  • 2D,
  • 3D,
  • 4D.

Praktycznie każdy salon oferujący przedłużanie rzęs ma w swojej ofercie kilka z powyższych metod. Oczywiście podstawową metodą jest 1:1. O co w niej chodzi? Otóż stylistka dokleja sztuczne włoski w proporcjach 1:1, czyli  na jedną naturalną rzęsę przypada jeden sztuczny włosek. Inne metody są analogiczne do tej podstawowej. Np. metoda 2D polega na doklejeniu włosków w proporcji 2:1, 3D w proporcji 3:1 i tak dalej. Są jeszcze metody mieszane, czyli stylistka po analizie stanu zdrowia i rodzaju zagęszczenia rzęs, może wykonać stylizacje poprzez mieszanie różnych metod. To, w którym miejscu doklei mniej, lub więcej włosków jest już kwestią indywidualną klientki zależną od naturalnej budowy rzęs oraz oczywiście pożądanego efektu.

Czy zabieg można wykonać samemu?

Niestety nie. Tu nie ma żadnego gdybania. Przedłużanie rzęs to nie manicure, który możesz pokusić się i zrobić solo. Rzęsy wymagają odpowiedniej precyzji, dokładność i rzetelność to podstawa. Niezwykle ważne jest także doświadczenie stylistki, dlatego też wybierając salon postaw na sprawdzone i pewne miejsce. Najlepiej poszukać go wchodząc na https://www.moment.pl/rzesy/przedluzanie-rzes/czestochowa, ponieważ znajdziesz tam nie tylko wszystkie salony w okolicy, ale także poczytasz opinie. Bogata oferta wyszukiwarki, rzetelne komentarze dotychczasowych klientek i oczywiście możliwość rezerwacji wizyty online to ogromne zalety tego portalu. Warto więc zainteresować się nim, jeśli szukasz studia do przedłużenia rzęs.

Reasumując, przedłużanie rzęs to zabieg dający spektakularne efekty. Warunkiem jest jednak jego profesjonalne wykonanie. Taką usługę uzyskasz tylko w certyfikowanym salonie, gdzie pracują doświadczone stylistki. Tu nie ma miejsca na kompromisy!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here