dieta hollywoodzka

Z dnia na dzień rośnie liczba osób cierpiących z powodu nadwagi i otyłości.  Ciągle pojawiają się nowsze propozycje diet, na które decyduje się bardzo duża ilość ludzi.

Największym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim diety stworzone przez sławnych ludzi. Na przykład tego dieta dr Atkinsa, którą stosowała Beyonce, czy dieta makrobiotyczna, którą stosuje Madonna. Jednak najsłynniejszą jest dieta hollywoodzka, którą stosowały Elizabeth Taylor oraz Marylin Monroe.

Na czym polega dieta hollywoodzka?

Dieta hollywoodzka swoją nazwę zawdzięcza właśnie gwiazd Hollywood. To one odchudzały się właśnie w ten sposób. Dietę tą opracowała dr Johana Hempere. Jest to dieta idealna dla osób lubiących owoce i warzywa, a także tych, którzy oczekują szybkich i widocznych efektów. Dzięki niej możemy w bardzo krótkim czasie pozbyć się niechcianych kilogramów.

Jest to kuracja niskokaloryczna, a jej celem jest ograniczenie kaloryczności spożywanych pokarmów. W pierwszym tygodniu spożywa się 1200-1500 kcal dziennie, natomiast w każdym kolejnym zmniejszamy tę wartość o 200 kalorii. Na całą kurację składają się dwa etapy. Należy jednak pamiętać, że podczas nich trzeba wypijać minimum dwa litry niegazowanej wody mineralnej dziennie. Przez pierwszy tydzień diety hollywoodzkiej podstawą codziennych posiłków mogą być jedynie świeże owoce na przykład: ananasy, maliny, śliwki, brzoskwinie, wiśnie i truskawki. W dwóch kolejnych tygodniach dieta pozwala nam na wzbogacenie codziennego menu o: warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe, ryby oraz chude mięso. Natomiast absolutnie zabrania się spożywania takich produktów jak: mleko, jajka, sól, białe pieczywo, tłuszcz zwierzęcy, kawa, cukier i alkohol. Warto również wiedzieć, że powinniśmy spożywać między innymi jogurty naturalne, drożdże, chude mięso, warzywa, niskokaloryczne sery białe, świeże owoce, pełnoziarniste pieczywo, ryż, kasza i oczywiście ananasy. Tych ostatnich powinno się zjadać 2 na dzień.

hollywoodzka dieta - skuteczne i zdrowe odchudzanie

Dodatkowo trzeba zachować godzinny odstęp pomiędzy spożyciem różnych owoców. Jeśli natomiast decydujemy się na spożycie mięsa, to odstęp od posiłku owocowego powinien wynosić dwie godziny.

Dieta hollywoodzka może przynieść nam  zadowalające efekty jednak tylko wtedy, gdy będziemy się ściśle stosować do jej reguł. Dlatego też jest ona zalecana osobom o silnej woli. Dzięki tej diecie można pozbyć się boczków, mało estetycznej budowy ciała oraz poprawić swoje zdrowie. Należy pamiętać, że zła dieta i nasze zaniedbanie może doprowadzić do otyłości. Dzięki temu, że obecnie mamy do wyboru tak wiele diet, warto wybierać te, które nam nie zaszkodzą, a na pewno pomogą. Dieta hollywoodzka jest więc idealna. Dzięki niej możemy pozbyć się zbędnych kilogramów jak również cieszyć się lepszym zdrowiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here