Jak ułożyć kostkę rubika?

Kostka Rubika wzbudza wiele, różnych emocji. Dla niektórych jest to radość, dla innych niezadowolenie, czasami podziw, a czasami nawet złość. Uznaje się, że jest to trudna do ułożenia kostka. Zdania są oczywiście podzielone. Kostka, ta składa się z sześciu ścian, gdzie każda ma swój określony kolor. Każda ściana jest podzielona na dziewięć mniejszych kwadracików. Dzięki temu kostkę można mieszać, wtedy mieszają się też kolory. Dla każdego dziecka jest magią jak ułożyć kostkę Rubika, ale na szczęście z wiekiem możemy się tego dowiedzieć.

Jak ułożyć kostkę rubika?

Jak ułożyć kostkę rubika?Sprawa nie jest aż tak trudna jak się z początku wydaje. Wystarczy tylko a może aż, znać kilka algorytmów. Przy standardowym układaniu kostki, nie na czas, wystarczy znać kilka algorytmów, czyli sposób ruszania kostką, jest ich poniżej dziesięciu. Nauczenie się każdego algorytmu nie powinno zająć wiele czasu. A pierwsze ułożenie kostki z ich użyciem powinno nam się udać nawet w mniej niż godzinę czasu. Podczas używania dziesięciu algorytmów można ułożyć kostkę nawet w dwie minuty lub mniej czasu. Jednak rekordziści znają tych sekwencji więcej, dzięki czemu oszczędzają czas. Nie wykonują zbędnych ruchów i niektóre pomijają, przed to układają kostkę w kilka sekund.

Wiele osób, gdy po praz pierwszy chce ułożyć kostkę Rubika, próbuje ułożyć w całości wybraną przez siebie ściankę, w jednym wybranym kolorze

Jest to pewien początek, którego warto jakiś czas się trzymać, bo w ten sposób możemy zacząć rozwijać naszą wyobraźnię przestrzenną. Taka wyobraźnia bardzo się przyda w momencie poznawaniu algorytmów, to bardzo ważne aby stały się one logiczne, niż by były wyuczone na pamięć. Właściwe układanie kostki, to układanie jest warstwami. W pierwszej kolejności faktycznie układa się jedną ściankę w jednym kolorze, ale należy spojrzeć czy jej boki pasują do pozostałych. Tutaj warto spojrzeć na budowę kostki. Następnie uzupełniane są luki wokół tych już zapełnionych prawidłowo kostek. Tutaj do każdego etapu układania, kolejno jest potrzebny inny algorytm. Warto się ich uczyć i ćwiczyć. Na początku układania kostki Rubika są potrzebne proste algorytmy, te przy końcu są trudniejsze i bardziej skomplikowane. Całość ułożenia kostki przynosi sporą satysfakcję i dumę. Ćwiczymy w ten sposób naszą kreatywność i wyobraźnię przestrzenną. W ten sposób można nauczyć się trochę pokory. Kiedy popełnimy błąd w algorytmie, często musimy zaczynać układanie od początku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here