Najpopularniejsza marka zegarków na świecie? – Casio Edifice

0
2755

W świecie zegarków można wyróżnić kilku topowych producentów, czyli marki, które znają wszyscy na wszystkich kontynentach. Dosyć popularnym trendem w tej branży jest tworzenie submarek w obrębie globalnego potentata. Dobrym przykładem jest w tym przypadku Casio. Już w samej branży zegarków doskonale znane są linie Casio Edifice, czy G-Shock nie wspominając już o innych produktach elektronicznych, które sprzedaje firma. Innym przykładem jest Seiko Global, czyli potentat branży zegarków i urządzeń elektronicznych ze wschodu. Bardzo wiele popularnych japońskich marek zegarków działa pod banderą Saiko.

Zegarek dla prawdziwych mężczyzn

Casio Edifice to specjalna linia zegarków stworzona dla osób, które każdego dnia pragną wyrażać swój silny charakter za pomocą wszystkich elementów stroju. Historia marki ma swój początek w roku 1946 i co ciekawe, początkowo była związana z produkcją kalkulatorów. Do dziś w starych pudłach możemy spotkać kalkulatory Casio Edifice, które służyły naszym przodkom w szkołach. Pierwszy zegarek od Casio nosił nazwę Casiotron i był oparty na mechanizmie kwarcowym. Warto zaznaczyć, że był to także jeden z pierwszych wyświetlaczy LCD zastosowanych w zegarkach na rękę. To właśnie prototyp od Casio Edifice stał się wzorem do naśladowania dla wielu firm, które obecnie znajdują się w czołówce światowych producentów zegarków.

Funkcjonalne i nowoczesne

Casio Edifice zostało stworzone z myślą o mężczyznach, którzy lubią eleganckie zegarki, jednak chcieliby, aby cechował je sportowy sznyt. Produkty z omawianej linii to idealnie wyważone połączenie tych dwóch cech, dlatego jest to świetny wybór dla wszystkich, którzy chcieliby nosić jeden zegarek zarówno do eleganckiego stroju biznesowego, jak i na codzienne wyjścia do miasta.  Zegarki cechują raczej stonowane barwy, które jednak są podkreślone przez stylowe dodatki w szlachetnych kolorach. Zegarki Casio Edifice często osadzane są na nylonowych lub materiałowych paskach, jednak znajdą się tutaj również bardziej eleganckie warianty na stalowych bransoletach, bądź paskach ze skóry. Srebrna bransoleta to dodatek, który idealnie nadaje się, jako element biżuterii.

Zegarek na rękę może być stylowym połączeniem biżuterii oraz funkcjonalnego urządzenia codziennego użytku. Casio Edifice warto wyróżnić szczególnie w tym drugim aspekcie, ponieważ producent stosuje w swoich zegarkach szereg nowoczesnych funkcji tj. datownik, stoper, chronograf itd. To duże ułatwienie w wielu codziennych czynnościach, jak również gwarancja precyzyjnie odmierzonego czasu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here