Jak usunąć konto na fb?

Facebook jako popularna społeczność internetowa ma swoich zwolenników, wrogów, jak i osoby, które po prostu się tym znudziły. Każdy ma prawo do wyborów. Dlatego wiele osób zastanawiało się, jak usunąć konto na fb. Mogłoby się to z początku wydawać bardzo proste, jednak we wszystkim może nam przeszkodzić lekkie uzależnienie od mediów społecznościowych. Najtrafniejszym rozwiązaniem byłaby opcja natychmiastowego usunięcia konta. Jednak Facebook cieszy się z każdego użytkownika i każdego chce trzymać jak najdłużej.

Jak usunąć konto na fb?

Jak usunąć konto na fb?Aby usunąć konto, należy znaleźć odpowiedni link w Google, ta właśnie droga będzie najszybsza. Facebook kocha swoich użytkowników, więc ciężko jest znaleźć taką opcję w ustawieniach aplikacji. Po wybraniu linku, przekierowani jesteśmy na stronę, która prosi nas o zalogowanie się do konta, w ten sposób potwierdzany naszą chęć usunięcia konta. Dezaktywacja następuje po czternastu dniach. Przed dwa tygodnie musimy pamiętać o tym aby nawet nie próbować się logować do konta, bo każde zalogowanie się do konta powoduje rezygnację z usuwania konta. Jest to ogromna pułapka dla osób, które są uzależnione od mediów. Niestety mogą obudzić się na drugi dzień i półprzytomni włączyć konto na Facebooku i się zalogować. Wtedy cała praca jest na marne i trzeba cały proces przechodzić na nowo. Kiedy miną te utęsknione dwa tygodnie, konto znika. To samo dzieje się podczas dwóch wstępnych tygodni, niestety z pewnymi lukami. Zdarza się, że niektórzy użytkownicy widzą cały czas nasze zdjęcia, albo niektóre komentarze, ale na nasz profil nie mogą wejść. Jest to bardzo dziwne zachowanie ze strony Facebooka.

Prawdopodobnie ma to za zadanie nakłonić nas do powrotu do społeczności. W momencie kiedy kasujemy konto, a przynajmniej zgłaszamy jego skasowanie się za czternaście dni, to dostajemy od Facebooka wiadomość, w której widnieje informacja o ich smutku w związku z naszą rezygnacją. Jest to trochę gra na emocjach, ponieważ każdy ma prawo do własnych decyzji. Usunąć konto jest łatwo, ale cofnąć tego po upływie dwóch tygodni nie można, konto znika na zawsze. W dobie dzisiejszej technologi, w razie nagłego przypadku, na pewno Facebook posiada kopie zapasowe i ewentualny powrót konta, po wielu mailach do Facebooka, byłby możliwy. Są to jednak skrajne przypadki, bo w momencie zgłaszania takiej dyspozycji mamy czas aż dwóch tygodni na zmianę zdania, jest to trochę szansa, a trochę manipulacja.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here