Szczyrk

Miłośnicy gór i turystyki górskiej mogą w naszym kraju wybrać wiele miejsc na górskie wakacje. Jednym z nich jest Szczyrk. Miasto położone niedaleko miast Wisła i Żywiec, w pięknym Beskidzie Śląskim. Wypoczynek w Szczyrku można polecić każdemu. Warto tu przyjechać i bez względu na porę roku.

Szczyrk. Miasto wśród szczytów górskich

Szczyrk położony jest przy potoku Żylica. Nad miastem góruje góra Klimczok, a także szczyty Skrzyczne i Skalite. Wokół pasm górskich w okolicach Szczyrku wytyczono wiele szlaków turystycznych, miłośnicy aktywnego wypoczynku znajda więc sporo miejsc do spacerów, wędrówek czy też uprawiania sportów. Nie brakuje też w okolicach Szczyrku miejsc do zwiedzania – muzeów, zabytków czy ciekawych obiektów. Ci, którzy zdecydują się na wyjazd do Szczyrku, z pewnością więc na miejscu nie będą się nudzić.

Szczyrk zimą

Fani narciarstwa i sportów zimowych bez wątpienia powinni dotrzeć do szczyrku zimą. W okolicy jest wiele dobrze utrzymanych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, a także wyciągów narciarskich. Każdy, kto lubi aktywny zimowy wypoczynek w górach, z pewnością doceni też to, że narciarzy jest tu zauważalnie mniej niż w bardziej popularnych kurortach narciarskich. Można więc uprawiać sporty zimowe bez długich kolejek do wyciągów i tłoku na stokach.

Baza noclegowa i gastronomiczna

Szczyk to miasto, którego liczba stałych mieszkańców nie przekracza dziesięciu tysięcy. Pomimo tego baza gastronomiczna i noclegowa jest tu bardzo rozbudowana. Noclegi Szczyrk to szeroka oferta. Można tu wyróżnić tanie noclegi szczyrk, czyli popularne pokoje do wynajęcia, ale i apartamenty Szczyrk, czyli miejsca noclegowe dla osób, które oczekują bardzo komfortowych warunków pobytu. Nie można jednak zapominać, że Szczyrk jest miejscowością dość popularną. W szczycie sezonu Szczyrk noclegi są trudniejsze do znalezienia, bowiem wiele miejsc noclegowych jest zajętych. Można jednak przyjechać tu w ciemno, jakieś noclegi Szczyrk zawsze są do znalezienia. Jadąc w ciemno nie można jednak oczekiwać, że będą to Szczyrk noclegi o wysokim stopniu komfortu. Jeśli więc kogoś interesują apartamenty Szczyrk, lepiej rezerwować je z wyprzedzeniem.

Podsumowując

Chcąc wypocząć w górach, nie trzeba od razu decydować się na dzikie i odległe Bieszczady czy też wypoczynek w miejscowościach niewątpliwe atrakcyjnych, ale pełnych turystów. Urokliwy Szczyrk to miejsce, które warto odwiedzić i spędzić choć kilka dni. Wypoczynek w Szczyrku można polecić każdemu, kto lubi góry i naturalne piękno przyrody.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here