Obecnie prowadzenie własnego bloga to już nie tylko możliwość wyrażania swoich myśli i emocji, czy też dzielenia się swoją wiedzą, ale także spore możliwości całkiem niezłego zarobku. Zastanówmy się zatem, jak założyć bloga.

Jak założyć bloga?

Jak założyć blogaZałożenie bloga jest sprawą dosyć prostą i nie musimy tutaj korzystać z usług specjalistów zajmujących się stawieniem stron internetowych. Po prostu możemy skorzystać z jednego z najbardziej popularnych i powszechnie dostępnych darmowych skryptów do tworzenia stron internetowych czyli wordpressa. Tworzenie stron internetowych opartych na tym silniku jest dziecinnie proste. Niemniej jednak zanim do tego przystąpimy powinniśmy wykupić sobie właściwą domenę. Nazwę domeny powinniśmy wymyślić w ten sposób, aby odzwierciedlała tematykę, którą będziemy się zajmować. Oczywiście możemy pójść w zupełnie w innym kierunku i wymyślić sobie jakąkolwiek nazwę, którą później będziemy promować jako markę. Po wykupieniu nazwy domeny pozostaje nam zakup również serwera. Zarówno koszt domeny, jak i serwera to nie są jakieś kolosalne kwoty i możemy tutaj zamknąć się nawet w kwocie 20 zł miesięcznie. Kiedy już mamy domenę i serwer wystarczy zainstalować wordpressa, co jest niezwykle proste. Tym bardziej że w sieci znajdziemy mnóstwo poradników, jak to zadanie wykonać. Po instalacji wordpressa pozostaje nam już tylko i wyłącznie wgranie odpowiedniego szablonu ustawienie widgetów i możemy przystąpić do tworzenia postów.

Jak prowadzić bloga?

Oczywiście tworzenie postów i publikacja powinna przebiegać w miarę regularni. A wówczas będziemy mieli szansę na zyskanie grona stałych czytelników. Warto by posty były merytoryczne i w miarę możliwości wyczerpały temat. Krótkie wpisy niekoniecznie mogą się spodobać internautom. Obecnie panuje moda na dość długie i wnikliwe treści, które dają czytelnikom wartość dodaną. Jeśli jesteś specjalistą w danej dziedzinie, to warto abyś dzielił się swoją wiedzą i zyskał miano eksperta. Stały napływ czytelników sprawi, że będziesz mógł swojego bloga w szybki sposób zmonetyzować. Kłania się tutaj kwestia afiliacji, czy też artykułów sponsorowanych. Możliwości oczywiście jest znacznie więcej. Od ciebie tylko zależy, w jaki sposób będziesz chciał czerpać zyski z prowadzenia własnego bloga internetowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here