Moda na rękodzieło

Dzisiaj każdy z nas może być rękodzielnikiem. Każdy z nas potrafi coś stworzyć. Przy czym nie każdy z nas ma talent. Próbować jednak trzeba. Wśród osób zakochanych w popularnym DIY, nie brakuje takich, które kochają scrapbooking. To jedna ze wspaniałych metod, która pozwala na rozwinięcie swoich pasji. Na czym to jednak polega i jak należy się za to zabrać?

Kilka wspominek z przeszłości

Czy ktoś sobie zdaje, że tak popularny dzisiaj scrapbooking znany był już za czasów Marka Twaina? Tak, drodzy miłośnicy rękodzieła. To ten amerykański pisarz, który odpowiedzialny jest za stworzenie przygód Tomka Sawyera i Thomas Jefferson (trzeci prezydent USA) , także wykorzystywali tą metodę rękodzielniczą. Może w tamtych czasach ta nazwa nie była jeszcze im znana, jednak istnieją dowody na to, że Ci dwaj panowie doskonale posługiwali się tą metodą.

Scrapbooking to nic innego, jak ozdabianie albumów ze zdjęciami. Tak, jeżeli przyjrzymy się definicji, to tak naprawdę każdy z nas kiedyś robił coś takiego. Jak nie na albumach z fotografiami rodzinnymi, to na pamiętnikach, czy też na własnych zeszytach. Ta metoda umownie wykonywana jest tylko na albumach. Można ją stosować na wielu rzeczach. Przy czym jest to metoda rękodzielnicza, która dzisiaj jest prawdziwą sztuką. Tak, można powiedzieć, że maluchy oklejające wszystko co się da skrawkami kolorowego papieru, również uprawiają tą metodę. Jak jednak widać dzisiaj dookoła jest to zaawansowana praca, która wymaga precyzji, jak również posiadania odpowiednich materiałów plastycznych.

Dekorowanie i teraźniejszość

Gdyby Mark Twain lub Thomas Jefferson zobaczyli ile mamy dzisiaj materiałów dostępnych do scrapbookingu, to na pewno poczuliby delikatne ukłucie zazdrości. Na całym świecie ludzie bratają się z tą metodą rękodzielnictwa, dekorując już nie tylko albumy ze zdjęciami. Dzięki tej metodzie powstają śliczne kartki urodzinowe, życzenia weselne, a nawet „eksplodujące” boxy na różne okazje. Możliwości jest naprawdę wiele.

W sieci, jak również poza nią, można znaleźć specjalne grupy, gdzie można pochwalić się swoimi wykonaniami, jak również wymienić się swoimi inspiracjami. Te formalne i nieformalne grupy, to idealny pomysł dla tych wszystkich osób, które chcą postawić pierwsze kroki w tej dziedzinie. Dzięki temu będzie można dowiedzieć się co nieco o papierach, jakie wykorzystuje się przy ozdabianiu, jak również bierze się pod uwagę inne, dodatkowe ozdoby, jak chociażby wycinki, naklejki, ćwieki. Tego typu prace przynoszą ogrom satysfakcji i zadowolenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here