jak rzucić palenie

Palenie papierosów to jeden z najbardziej szkodliwych nałogów. Papierosy w znacznym stopniu dewastują nasz organizm. Mają negatywny wpływ nie niemalże każdy organ naszego ciała. Przyczyniają się do rozwoju wielu chorób, a także wzmacniają objawy chorób, z którymi się już borykamy. Papierosy powodują również ogromny spadek poziomu naszej kondycji fizycznej. Jak rzucić palenie? Sprawa nie jest prosta. Oczywiście znajdą się osoby, które potrafiły z dnia na dzień skończyć z tym nałogiem. Wymaga to jednak posiadania silnej woli, a nie każdy może taką się pochwalić. Dlatego dla większości palaczy rzucanie nałogi to długi i żmudny proces. Jednak warto spróbować, przede wszystkim z uwagi na nasze zdrowie.

Jak rzucić palenie na zawsze?

jak rzucić palenieWielu ludzi chciałoby pozbyć się tego niszczycielskiego nałogu. Niszczy on nasze zdrowie oraz budżet, jednak wiele ludzi do rzucania palenia podchodzi całkowicie źle. Przede wszystkim naprawdę mała ilość osób ma tak silną psychikę, aby rzucić palenie z dnia na dzień. Osoba, która paliła kilka papierosów w ciągu dnia jest w stanie to zrobić, jednak osoba paląca paczkę lub więcej niestety będzie jej bardzo trudno, przypadki kiedy ktoś taki rzucił zdarzają się niezwykle rzadko. Palenie dla palaczy to kwestia przyzwyczajenia. Kojarzy się im jak najbardziej pozytywnie. Palenie pozwala na chwilę relaksu, przerwę w pracy. Niektórym osobom pozwala w sytuacjach stresowych. Dlatego tak trudny pozbyć się tego nałogu.

Rzucanie stopniowe

Rzucanie to polega na tym, abyśmy powoli przyzwyczajali nasz organizm do braku nikotyny. Jeżeli ktoś pali 20 papierosów na dobę, najlepiej jest schodzić o jednego papierosa co tydzień, rzucanie to zajmie około pół roku, jednak jest bardzo skuteczne, ponieważ nasz głód nikotynowy nie będzie nas atakował nagle, bo będziemy dostarczać to minimum nikotyny. Musisz skupić się na liczeniu. Jest to minimalny wysiłek, który pozwoli Ci monitorować Twoje postępy. Papierosy, które zostały Ci z paczek z kolejnych tygodni odkładaj na osobne miejsce. Po kilku tygodniach zobaczysz ile udało Ci się już zaoszczędzić. Jednocześnie zobaczysz ile wcześniej wydawałeś na to świństwo pieniędzy.

Pozbywaj się nawyków prowadzących do zapalenia

Nawyk to rzecz nabyta, którą robimy nie zastanawiając się nad nią, wielu palaczy podczas robienia porannej kawy pali papierosa. Z tym osoba rzucająca palenie musi walczyć. Ktoś zanim wsiądzie do samochodu, musi zapalić- jeżeli nie chcesz palić w swoim samochodzie, to jest dla Ciebie rozwiązanie. Nie zapal przed wejściem do samochodu, a w samochodzie będziesz ćwiczył swoją silną wolę. Ogromna ilość palaczy pali w stresie. To jest ich największy przeciwnik. Niestety, ale palenie po nerwowej sytuacji jest trudne do uniknięcia.

Zmień swoje życie

Aby odrzucić stary nawyk, musisz zmienić szereg rzeczy, aby stare czynności nie przypominały Ci o paleniu. Zacznij uprawiać sport, zajmij się czymś, tak aby się skupić i nie myśleć o papierosie, duża część palaczy pali nie tylko ze względu na głód nikotynowy ale właśnie z nudów. Bądź dumny z tego że rzucasz. Jeżeli ktoś będzie chciał Cię namówić na imprezie, żeby zapalić, nie wstydź się tego, że podjąłeś decyzję o rzuceniu- wręcz przeciwnie ciesz się tym, że Ty się starasz. Dawaj sobie małe nagrody, aby się motywować. Pozwoli CI to w chwilach zwątpienia zatrzymać się i nie sięgnąć po papierosa. Niewątpliwie potrzebna będzie ci silna wola, aby zwalczyć wszelkie pokusy sięgnięcia po papierosa. Jednak bez wątpienia prędzej czy później sobie z tym poradzisz.

Korzyści z rzucenia palenia

jak rzucić palenieCo nam da rzucenie palenia? Przede wszystkim poprawi się ogólny stan naszego zdrowia. Palenie wpływa negatywnie nie tylko na układ oddechowy. Nie tylko płuca mogą zostać zdewastowane przez papierosy. Niewątpliwie bowiem również bardzo narażone jest serce. Rzucenie palenia sprawi, że znacznie poprawi się nasza kondycja fizyczna. Bez wątpienia zmniejszymy sobie ryzyko zachorowania na raka. Musimy również sobie zdawać sprawę z tego, że palacze w znacznym stopniu są uciążliwi dla swojego najbliższego otoczenia. Dlatego jeśli rzucisz palenie, pozwolisz odetchnąć swojej rodzinie, która była do tej pory narażona na skutki biernego palenia. A musisz wiedzieć, ze bierni palacze są tak samo, jeśli nie bardziej, narażeni na ryzyko rożnych chorób wynikających z wdychania dymu papierosowego.  Rzucenie palenia to również znaczne oszczędności w twoim domowych budżecie. Nie oszukujmy się – paczka papierosów to spory wydatek, a zawarowani palacze nie kończą na jednej paczce dziennie. Dzięki temu w skali miesiąca zyskasz naprawdę sporą kwotę na inne wydatki. Jak więc widać rzucenie palenia niesie ze sobą niemalże same korzyści. Warto więc zdecydować się na ten krok i pozwolić złapać oddech swojemu zdrowiu, rodzinie i finansom.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here