Wpływ wody na stan systemu włosów

W ramach naszego portalu poświęcamy znaczną część miejsca na zagadnienia, które to ściśle związane są z pielęgnacją oraz stylizacją systemów – zarówno w odniesieniu do produktów powstających na bazie naturalnych włosów jak i tych, które to wykonywane są z wysokiej jakości włókien syntetycznych charakteryzujących się podwyższoną odpornością na działanie wysokich temperatur oraz na uszkodzenia mechaniczne. Niejednokrotnie wspominaliśmy już o wadze używania wysokiej jakości kosmetyków, środków stylizacyjnych, czy w końcu o regularnym rozczesywaniu systemu celem uniknięcia nadmiernego mierzwienia się i splątywania pasm…czas więc przyszedł na wodę!

Towarzyszy nam ona przede wszystkim w sytuacji, gdy pragniemy wyczyścić system włosów i usunąć z niego wszelkiej maści zanieczyszczenia, pozostałości po kosmetykach oraz resztki łoju i potu. W takim wypadku uważać musimy na twardą wodę, która to definiowana jest jako woda legitymująca się ponadprzeciętnie wysoką zawartością minerałów. W naszych polskich kranach płynie woda obfitująca przede wszystkim w wapń i magnez, które to mogą wpływać niekorzystnie na skórę głowy, włosy, ale także – na nabyty w Salonie HairAgain system uzupełnień. Dlaczego tak się dzieje?

Twarda woda ma tendencję do absorpcji wilgoci, co bezpośrednio prowadzić może do nadmiernego wysuszania systemu włosów, który to jak doskonale zdają sobie Państwo zapewne sprawę nie posiada własnego wewnętrznego źródła nawilżania. Jeżeli więc po przeprowadzeniu zabiegów pielęgnacyjnych nie zadbamy o zastosowanie wysokiej jakości odżywek czy też kosmetyków nawilżających, nawet najwyższej jakości system włosów może szybko stracić swój pierwotny blask i sprężystość, stając się suchy, matowy oraz układając się w sposób, którego nawet przy najszczerszych chęciach nie można nazwać naturalnym.

Warto wiedzieć także, że jeżeli nasz Hair System będzie nieprzerwanie wystawiony na działanie twardej wody, włosy mogą stracić swoją objętość, pasma lokowane mogą nadmiernie się puszyć, natomiast rozczesywanie produktu po takiej „kąpieli” może stać się nieporównywalnie trudniejsze, i to nawet w sytuacji gdy zdecydujemy się skorzystać z miękkiej szczotki lub grzebienia o szerokim rozstawie ząbków.

Powyżej opisanych problemów można w bardzo prosty sposób uniknąć, wystarczy bowiem że odwiedzą Państwo nasz salon hairagain.com.pl i poproszą naszych ekspertów o kompleksową stylizację czy oczyszczanie systemu. Będą Państwo mogli mieć w takim przypadku całkowitą pewność, że wykorzystamy wyłącznie cieszące się doskonałą renomą kosmetyki i środki pielęgnacyjne oraz zadbamy, by po zakończeniu naszej pracy włosy nie były przesuszone czy też pozbawione podstawowych składników, które to sprawiają, że prezentują się one na co dzień nadzwyczaj atrakcyjne. Nasz salon mogą Państwo także odwiedzić w sytuacji, gdy będą Państwo pragnęli odmienić wygląd swojego systemu poprzez zmianę jego stylizacji czy też przefarbowanie go na całkowicie inny, wyjątkowy kolor. Z radością pomożemy Państwu ze wszystkimi tego typu przedsięwzięciami!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here