Jak uzyskać najlepsze wyniki przeszczepu włosów?

Zabieg polegający na przeszczepie włosów jest uznawany jako ostateczność, gdy inne metody walki z łysieniem nie przyniosły żadnych pozytywnych rezultatów. Jakie efekty może zaoferować?

Dla wielu mężczyzn nadmierne wypadanie włosów jest poważnym problemem. Zakola i inne wyłysiałe obszary na skórze odbierają pewność siebie i zaniżają jakość życia.

Gdy tabletki i kosmetyki nie działają, atrakcyjną perspektywą są rezultaty przeszczepu włosów, czyli specjalnego zabiegu polegającego na przeszczepieniu włosów w łysiejące miejsca.

Jak wykonuje się przeszczepy włosów?

Aktualnie wyniki przeszczepu włosów mogą być znacznie lepsze niż przed laty – wynika to z faktu, że obecnie stosuje się bardziej zaawansowane i mniej inwazyjne metody zabiegowe.

Najczęściej spotykanymi metodami są metoda STRIP oraz metoda FUE, które pozwalają na udany przeszczep włosów rezultaty w obu przypadkach są jednak nieco inne.

Metoda STRIP polega na przeszczepianiu wyciętego chirurgicznie paska włosów, na przykład pobranego z tylnej części głowy. Rezultaty przeszczepu włosów są wtedy dobre, ale po zabiegu pozostaje długo zarastająca blizna.

Metoda FUE (Follicular Unit Extracion) jest bezpieczniejsza i daje lepsze wyniki przeszczepu włosów. W tym przypadku przeszczepia się pojedyncze mieszki włosowe z okolicy biorczej, na przykład z innych partii głowy, części intymnych czy z torsu. Po zabiegu pozostają niewielkie, niewidoczne gołym okiem blizny.

Mieszki są przedtem sprawdzane pod mikroskopem pod względem swoje przydatności, co dodatkowo polepsza rezultaty przeszczepu metodą FUE.

Przeszczep włosów metodą FUE – daje najlepsze efekty

Zatem jeśli planowany jest przeszczep włosów rezultaty spełniające wszystkie wymagania pacjentów może zapewnić tylko metoda FUE, z której można skorzystać również w polskich klinikach.

Warto jednak wskazać, że za tak dobre rezultaty przeszczepu włosów będziemy musieli zapłacić więcej niż za zabieg wykonany metodą STRIP. Wynika to z faktu, że zabieg FUE jest znacznie bardziej czasochłonny i pracochłonny.

W przypadku większych obszarów do przeszczepu zdarza się też, że konieczne jest wykonanie ponownego zabiegu, ponieważ podczas jednej sesji można przenieść tylko około 500-600 wszczepów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here