Pomysły na wesele

Wybieranie generalnego motywu dla wesela może być jednym z najtrudniejszych elementów planowania, z którym boryka się każda młoda para. Czy wybrać coś klasycznego i romantycznego, a może zachować świeżość i nowoczesność? Po ustaleniu motywu swoich marzeń można oficjalnie przejść do pozostałych planów ślubnych. Ale jeśli wciąż nie mamy pewności, w jakim kierunku chcemy iść, w decyzji doboru dekoracji na wesele mogą pomóc poniższe przykłady ślubnych motywów.

Romantyczny

Miękkie barwy, delikatne oświetlenie i mnóstwo kwiatów zazwyczaj tworzą romantyczny nastrój na weselu. W tym motywie należy postawić na pastele, wiszące światła (nawet żyrandole), kaligrafię i ściany kwiatów.

Alternatywny

Jeżeli mamy do czynienia z bardziej niecodzienną parą młodych, która nigdy nie szła mainstreamową drogą, to można zamienić tradycję na alternatywny motyw ślubny. Jeśli fajne, nastrojowe palety kolorów i kreatywne stand-iny pasują do stylu nowożeńców lepiej niż jasna flora i tradycyjne dekoracje na wesele, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby nie pójść właśnie w tym kierunku. Przesuwajmy granice tak bardzo, jak tylko mamy na to ochotę – to w końcu nasz dzień.

Vintage

Jeśli chcemy mieć styl vintage na swoim ślubie, to powinniśmy czerpać inspirację z minionych dziesięcioleci – a jednym z najłatwiejszych sposobów na przekazanie atmosfery retro jest strój ślubny i odpowiednie dekoracje na wesele. Jeśli chodzi o ceremonię i przyjęcie, można osiągnąć atmosferę vintage poprzez wyblakłe drzwi czy zużyte drewniane krzesła. Wspaniałym uwieńczeniem stylu retro na ślubie jest przejazd młodej pary klasycznym samochodem, takim jak stary Porsche lub Volkswagen.

Pstrokaty

Dla pozytywnie zakręconej pary ślub powinien być pełny jasnych plam koloru i dziwacznych elementów bohemy. Włączmy do projektu elementy takie jak wielokolorowe balony, serpentyny, mocne kompozycje kwiatowe i niedopasowane krzesła. Dobrą inspiracją są tutaj dekoracje stosowane na przyjęciach urodzinowych dla najmłodszych.

Nowoczesny

Styl nowoczesny to czyste linie, geometryczne kształty i minimalistyczny design. Nowoczesne motywy nie znają granic, więc możemy wykazać się tutaj dość sporą dozą kreatywności. Wykorzystajmy nowoczesną stylistykę w każdym aspekcie ceremonii – od sukni ślubnej aż do dekoracji lokalu, takich jak eleganckie fotele, fajne tło strukturalne lub odważna kolorystyka.

Wiejski

Światła strunowe, słoiki z kamienia, sznurki, koronki i drewniane wykończenia – wszystko to przyczynia się do prostej i domowej atmosfery tego motywu przewodniego. Oprócz postawienia na odpowiednie dekoracje ślubne, warto poszukać miejsca w takim klimacie. W dzisiejszych czasach śluby często organizuje się w przystosowanych stodołach lub dawnych dworkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here