włosy
fot.: pexels.com

Farbowanie włosów, także to samodzielne, nie wydaje się trudnym zadaniem. Dla wielu osób jest to tylko nałożenie farby, a włosy same nabiorą odpowiedniego odcienia. Jak się jednak okazuje, ten proces jest trochę bardziej skomplikowany. Co należy wiedzieć o farbowaniu włosów, aby były one w dobrej kondycji?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jak-poprawnie-zafarbowac-wlosy/

Najważniejsze informacje przed farbowaniem włosów

Zanim podejmie się decyzje o koloryzacji włosów, warto minimum 2-3 dni przed zabiegiem nie myć włosów. Wynika to z faktu, że sebum tworzy na powierzchni włosów warstwę lipidową, która ochroni je oraz skórę głowy przed wnikaniem szkodliwych składników znajdujących się w farbie.

Ponadto, doświadczeni styliści fryzur uważają, że na pierwsze farbowanie lepiej jest się udać do fryzjera. Podczas wizyty można dowiedzieć się, jak prawidłowo powinno się przeprowadzić zabieg koloryzacji, o czym należy pamiętać, jak dobrać kolor i wiele innych. Pierwsza wizyta może zdecydowanie ułatwić kolejną koloryzacje, która zostanie przeprowadzona w domowych warunkach.

Kolejną ważna kwestią, jest dobór odpowiedniej farby. Jeżeli ma się włosy grube i ciemne, to warto postawić na farby silne, które dają długotrwałe efekty. Natomiast w przypadku jasnych i cienkich włosów, wystarczające mogą się okazać szamponetki lub szampony koloryzujące. Pomimo, że w przeciwieństwie do farby nie dają one tak długotrwałych efektów, to na pewno nie zniszczą i nie osłabią włosów.

Podstawowe zasady farbowania włosów

Przede wszystkim, istotne jest trzymanie się wyznaczonego czasu. Długość procesu koloryzacji zależy zarówno od wybranego produktu, jak i długości włosów. Z tego powodu, przed rozpoczęciem farbowania należy zapoznać się z ulotką dołączoną do produktu. Wynika to z faktu, iż nieprzestrzeganie czasu koloryzacji może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Jeżeli będzie się farbę trzymało zbyt krótko, to kolor może się okazać zbyt słaby. Jeżeli natomiast za długo, to włosy mogą stać się zniszczone i przesuszone, a sama skóra głowy – podrażniona.

Po koloryzacji włosów, warto pamiętać o odżywieniu włosów. Dzięki temu, nie staną się one zniszczone oraz osłabione. Aby zadbać o kondycję włosów, zaleca się wykonywanie domowych maseczek.

Przeczytaj też: http://www.gminess.pl/ktora-metoda-przedluzania-rzes-jest-najlepsza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here