Pampersy dla dorosłych na receptę

Środki chłonne dla dorosłych to podstawowy produkt w walce z nietrzymaniem moczu. W niektórych przypadkach można otrzymać refundację i płacić za nie taniej. Dostępne są różnego rodzaju produkty chłonne. Dowiedz się, które z nich możesz otrzymać na receptę.

Pampersy dla dorosłych na receptę – zasady refundacji

Receptę na pampersy dla dorosłych musi przyznać lekarz. Może to być lekarz pierwszego kontaktu i rodzinny lub specjalista, na przykład urolog, neurolog czy ginekolog. Produkty tego rodzaju są przyznawane osobom, które mają problem z nietrzymaniem moczu z wielu różnych powodów.

Najwyższa refundacja 100% jest przyznawana chorym na nowotwory, zarówno te dotyczące okolic intymnych, jak i krzyżowych. Dodatkowo jednak na refundację mogą liczyć także osoby o głębokim upośledzeniu umysłowym lub cierpiące na zespoły otępienne dowolnego pochodzenia. Pieluchy przyznaje się także osobom, które mają choroby układu nerwowego, wady wrodzone dolnych dróg moczowych lub uszkodzone w wyniku wypadku, urazu czy jatrogenne. Pieluchy są refundowane zarówno dla osób, które nie trzymają moczu, jak i tych, które cierpią na nietrzymanie stolca.

Ogólne hasło „pampersy dla dorosłych na receptę” obejmuje bardzo wiele różnych produktów chłonnych. Mogą to być nie tylko pieluchy, a rodzaj produktu warto dobrać do potrzeb osoby doświadczającej nietrzymania moczu.

Pampersy dla dorosłych na receptę – rodzaje

  • Pampersy dla dorosłych, czyli tak właściwie pieluchomajtki dla dorosłych, to podstawowy produkt ochronny przy nietrzymaniu moczu. Jest to pielucha o wysokim poziomie chłonności, którą dopasowuje się do sylwetki za pomocą specjalnych przylepców lub pasa mocującego. To produkt przeznaczony dla osób zmagających się z nietrzymaniem moczu w stopniu ciężkim lub z nietrzymaniem kału.
  • Pieluchy anatomiczne to drugi rodzaj produktów chłonnych. Są to pieluchy, które są idealnie dopasowane do kształtu ciała. Umieszcza się je w kroczu za pomocą specjalnych majtek siatkowych lub bielizny. Ich zadaniem jest wyłapywanie niekontrolowanego wypływu moczu. Są wygodne do wymiany w przypadku chorych leżących i niesamodzielnych.
  • Trzecim rodzajem produktów chłonnych refundowanych przez NFZ są majtki chłonne. To nieco inny produkt – wyglądają jak standardowa bielizna, ale mają wkład chłonny o wysokim poziomie chłonności. Dzięki temu skutecznie zatrzymują wilgoć i nie dopuszczają do pojawienia się przykrych incydentów. Są to produkty przeznaczone do ochrony przy wysokim i średnim nietrzymaniu moczu. Można zastosować je w przypadku osób, które nie chcą rezygnować z aktywności i wychodzenia na zewnątrz. Majtki chłonne są zupełnie niewidoczne pod ubraniem.
  • Wkłady anatomiczne to produkty przeznaczone dla osób o niższym poziomie nietrzymania moczu. Są bardziej chłonne, a ich kształt jest dopasowany do płci. Umieszcza się je w bieliźnie, dzięki czemu trzymają się w miejscu i pochłaniają mocz, nie dopuszczając do jego kontaktu ze skórą. To sprawia, że delikatne okolice intymne są dobrze chronione przed podrażnieniami.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here