Specyfikacja technologii AdBlue

0
879

Dystrybutor AdBlue daje możliwość kalibrowania, inteligentnego tankowania samochodu za pomocą AdBlue w systemie zamkniętym.

Dysza paliwowa ma kilka czujników kontrolujących tankowanie AdBlue z dystrybutora, dzięki czemu pojazd jest napełniany szybko i bez manipulacji. Szybkość dostawy wzrasta tylko powoli podczas tankowania. Przy pierwszym kontakcie z medium, tankowanie zatrzymuje się i czeka na rozprowadzenie medium w poszczególnych pojemnikach zainstalowanych pod bagażnikiem. Następnie napełnianie zaczyna się od nowa, ale zmniejsza szybkość dostarczania o 20%. Ten proces powtarza się do pięciu razy.

AdBlue jest zarejestrowanym znakiem towarowym produktu mocznikowego AUS32, używanego do redukcji emisji tlenków azotu ze spalin silnika wysokoprężnego w procesie zwanym selektywną redukcją katalityczną.

Jak sugeruje nazwa, produkt jest roztworem mocznika o wysokiej czystości w wodzie zdemineralizowanej. Jest bezbarwny, nietoksyczny i bezpieczny w użyciu. Z drugiej strony może powodować korozję niektórych metali, a do transportu i przechowywania mogą posłużyć odpowiednie dystrybutory AdBlue, wykonane z odpowiednich materiałów.

Z AdBlue korzystają pojazdy wyposażone w technologię RCA, w których produkt przechowywany jest w ekskluzywnym magazynie. Zużycie AdBlue odpowiada 3-5% zużycia paliwa. Ta niska dawka zapewnia miejsce na tankowanie i minimalizuje wpływ dodatkowego zbiornika na podwozie. Systemy RCA są obecnie używane w Europie, Japonii, Australii, Hongkongu, Tajwanie, Korei, Meksyku, Nowej Zelandii, Singapurze i Kolumbii. Ustawodawstwo w 2010 roku wydane przez Agencję Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych (EPA) ograniczy emisje NOx do poziomów, które będą wymagały technologii SCR dla ciężarówek w Ameryce Północnej. Ogólna nazwa produktu AUS32 w Ameryce Północnej to DEF (Diesel Exhaust Fluid). Niektórzy dostawcy sprzętu dla branży transportowej opracowali własne marki systemów SCR, np. Daimler’s BlueTec.

Zastosowanie technologii RCA w Europie spowodowało konieczność stworzenia infrastruktury dostaw AdBlue. AdBlue jest dostępny na tysiącach stacji paliw; Lokalizator jest aktualizowany co miesiąc i obejmuje nowe punkty sprzedaży detalicznej AdBlue2. Można go również kupić w 5 lub 20-litrowych kanistrach, lub w większych ilościach, na przykład beczkach 210 litrów, IBC (Intermediate Bulk Pojemniki) o pojemności 1000 litrów lub luzem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here