premiera porsche gt3 2021
fot. Pixabay.com

Długo wyczekiwane nowe Porsche 911 pojawi się już w 2021 roku. Jaki będzie model GT najnowszej generacji? Czego możemy się spodziewać? 

Przeczytaj też: https://www.daysandplaces.pl/porsche-911-gt3/

Legendarne Porsche 911 w nowej wersji GT3

Porsche 911 GT3 to model samochodu stworzony do sportowych uniesień. Poprzednia wersja GT3 ma za sobą udaną karierę wyścigową w krajowych seriach Porsche Carrera Cup i GT3 Cup Challenge, jak również w międzynarodowym Porsche Supercup wspierającym Mistrzostwa Świata Formuły 1 FIA. W 2021 doczekamy się premiery nowej wersji tego sportowego cacka. Porsche jeszcze nie zdradziło konkretnych informacji dotyczących swojej nowości. Możemy natomiast wypowiedzieć się o 911 GT3 z ujawnionej już wersji prototypowej. 

Wiemy jedno, premierowe Porsche 911 GT3 będzie najbardziej sportowym modelem auta, jakie kiedykolwiek wyprodukowała ta prestiżowa firma motoryzacyjna. Wszystko za sprawą super wydajnego silnika i zastosowania rozwiązań technicznych używanych w profesjonalnych wyścigówkach. Niewątpliwie auto to będzie obiektem pożądania niejednego miłośnika ekstremalnie szybkiej jazdy.

Ile będzie kosztowało sportowe Porsche 911 GT3? Cena nie została jeszcze ujawniona, jednak jedno jest pewne, przyszły właściciel tego auta będzie musiał naprawdę słono zapłacić. Najprawdopodobniej będzie o wiele droższy od swojego ostatniego poprzednika.

Porsche 911 GT3 stworzone do szybkości

Nowe Porsche 911 GT3 będzie demonem prędkości. Auto najpewniej będzie zaopatrzone w wolnossący silnik 4.0, który najprawdopodobniej będzie w stanie wygenerować aż 500 koni mechanicznych. Dzięki temu nowość od Porsche będzie w stanie rozpędzić się do setki w zaledwie 3,2 sekundy. Natomiast szacuje się, że maksymalna prędkość 911 GT3 będzie wynosiła aż 320 km/h. Samochód będzie można kupić z wyjątkową jak na Porsche 7-biegową dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów. Za lepszą wydajność w 911 GT3 będzie także odpowiadać ulepszone przednie zawieszenie z wieloma linkami zainspirowane wersją wyścigową.

Zobacz także: http://www.gminess.pl/trendy-2021-imprezy-finanse-hobby/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here