olej pneumatyczny

Prawidłowe działanie narzędzi i urządzeń przemysłowych zasilanych sprężonym powietrzem wymaga użycia odpowiedniego rodzaju środka smarnego. Olej do pneumatyki zapewnia dobre przyleganie do powierzchni trących o siebie ruchomych elementów wewnętrznych urządzeń napędzanych sprężonym powietrzem, chroniąc je przed zużyciem, zabezpieczając przed korozją i zanieczyszczeniami. Czym charakteryzują się tego typu oleje i który z nich wybrać?

Charakterystyka olejów do pneumatyki

Profesjonalne środki smarne przeznaczone do smarowania narzędzi, różnorodnych maszyn i urządzeń pneumatycznych to produkty tworzone z wysokojakościowej bazy olejowej, którą wzbogaca się specjalnymi modyfikatorami i substancjami uszlachetniającymi, na przykład inhibitorami korozji i środkami wspierającymi emulgację. To pomaga chronić wnętrza smarowanych narzędzi przed korozją i negatywnym wpływem zanieczyszczeń, takich jak woda. Oleje do narzędzi pneumatycznych charakteryzują się doskonałą kleistością i łatwością w rozpylaniu, dzięki czemu mają zdolność do równomiernego pokrywania całej powierzchni wymagającej smarowania, chroniąc ją przed korozją i konsekwencjami tarcia. Profesjonalny olej do pneumatyki tworzy warstwę smarującą o doskonałej nośności. To sprzyja zmniejszeniu tarcia i poprawie wydajności pracy smarowanego narzędzia zasilanego sprężonym powietrzem.

Jaki olej do pneumatyki wybrać?

Na rynku środków smarnych dedykowanych zastosowaniom w pneumatyce znaleźć można wiele marek specjalistycznych olejów do urządzeń pneumatycznych, przede wszystkim do wymagających regularnego smarowania profesjonalnych narzędzi ręcznych, takich jak młoty i klucze pneumatyczne. Dobrej jakości olej do pneumatyki, taki jak np. https://esklep.pesta.com.pl/grupy-towarowe/8000002237/olej-do-urzadzen-pneumatycznych powinien charakteryzować się wysokim wskaźnikiem lepkości, dobrą nośnością i kleistością, łatwo przywierając do różnorodnych powierzchni, tworząc na nich film ochronny, który z jednej strony zmniejsza tarcie i tym samym zwiększa efektywność pracy narzędzia pneumatycznego, a z drugiej chroni jego wnętrze przed korozją i przedwczesnym zużyciem. Polecanymi do stosowania w pneumatyce olejami są m.in. specjalistyczne produkty firmy MOL serii PENOL oraz olej Orlen serii Pneumatic.

Dobre jakościowo oleje dla pneumatyki bazują na rafinowanych olejach mineralnych, które wzbogaca się specjalnymi modyfikatorami pomagającymi chronić smarowane narzędzia przed korozją i konsekwencjami tarcia. To oleje o wysokiej lepkości, kleistości i nośności, ze zdolnością do szybkiej emulgacji różnego rodzaju zanieczyszczeń, takich jak unoszące się w powietrzu pyły i woda.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here