Pokrowce na fotele samochodowe - inwestycja w zadbane auto

Pokrowce na fotele samochodowe są często niedoceniane, wielu kierowców błędnie nie chce z nich korzystać, uważając, że są fanaberią starszych osób, takich już dobrze na emeryturze. Jednak zwolennicy tego rozwiązania, niezależnie od tego w jakim są wieku, patrzą na ten stereotyp z dużym przymrużeniem oka. Moją na to kilka powodów.

Pokrowce na fotele samochodowe to zadbana tapicerka

Gdy ktoś niezbyt często jeździ samochodem, i to zawsze w czystej odzieży, albo wręcz odświętnie ubranym, może nie dostrzegać, że tapicerka z biegiem czasu się brudzi. Rodzice małych dzieci, posiadacze zwierząt i wszyscy Ci, którzy użytkują samochody intensywnie, zwłaszcza w celach zarobkowych, wiedzą, że tapicerka lubi się brudzić, a jej czyszczenie jest kosztowne i czasochłonne.

Właśnie dlatego jest tylu zwolenników pokrowców na fotele samochodowe. Dzięki nim tapicerka się nie brudzi, wolniej się starzeje (przede wszystkim nie przeciera). A brudny pokrowiec można szybko zdjąć i z łatwością wyprać w zwykłej pralce.

Idealne rozwiązanie dla estetów

Pokrowce na fotele samochodowe to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie ład i porządek. Dzięki pokrowcom dużo łatwiej zadbać o czysta tapicerkę. Jednak nie tylko wtedy są one pomocne. Wszak nie każdy kupuje samochód prosto z salonu. A leciwe auta często mają podniszczoną tapicerkę, której nie da się do końca wyczyścić lub taką, która zaczyna się przecierać.

Pokrowce na fotele samochodowe dają możliwość ukrycia już podstarzałej tapicerki, ale nie tylko, dają też możliwość lekkiej zmiany wnętrza samochodu. Mnogość kolorów i materiałów pozwala nie tylko na to by w ten sposób zmienić kolor obić, jeśli chcemy, możemy nawet zmienić obicia materiałowe na skórzane lub odwrotnie.

Jak kupować pokrowce na fotele samochodowe?

Wybierając pokrowce do samochodu, warto zwrócić uwagę na ich jakość, materiał powinny być trwałe i miękkie. Bardzo ważna jest jakość odszycia. Szwy powinny być tak uszyte, by rozejść się w przypadku wybuchu poduszki powietrznej. Nie powinny być też zbyt sztywne, by nie przecierać oryginalnej tapicerki.

Kupując tego typu pokrowce najlepiej wybierać wersje dedykowane do danego modelu auta. Takie zwykle najłatwiej zamontować, i nie trzeba obawiać się, że coś będzie się marszczyć. Na rynku dostępne są też modele uniwersalne, ale nie w każdym samochodzie uda się je estetycznie założyć. Najprostsze pokrowce to tak zwane koszulki, najsłabsze, ale najprostsze w praniu. Można je stosować jako rozwiązanie tymczasowe lub dodatkową ochronę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here