Jak zablokować numer

Telefon jest jednym z najbardziej prywatnych przedmiotów, który w dzisiejszych czasach, posiada praktycznie każda dorosła osoba. Obecnie telefon, nie służy jedynie do wykonywania połączeń telefonicznych, czy też wysyłania krótkich wiadomości tekstowych. Telefon, to teraz także dostęp do bankowości mobilnej, do mediów społecznościowych, jest wysokiej klasy aparatem fotograficznym, a jednocześnie nośnikiem danych, miedzy innymi wykonanych zdjęć.

Jak zablokować numerW związku z tym, że telefon jest bardzo osobistym przedmiotem, producenci wszystkich marek telefonów wprowadzili rozmaite zabezpieczenia, dzięki którym, dostęp do danych w naszym telefonie mamy wyłącznie my. Możemy wybierać pomiędzy kodami cyfrowymi, zabezpieczeniami na odcisk linii papilarnych czy też rozpoznawanie twarzy.

Z całą pewnością są to systemy, z których powinien korzystać każdy użytkownik telefonu komórkowego, który dba nie tylko o swoją prywatność, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo.

Kolejnym elementem oprogramowania w telefonie komórkowym, który dba o naszą prywatność, jest możliwość blokowania wybranych numerów telefonicznych, zarówno tych z naszej listy kontaktów jak i takich, których na tej liście nie posiadamy. Z całą pewnością każdy użytkownik telefonu nie raz zastanawiał się jak zablokować numer, ponieważ wielokrotnie spotkał się z sytuacją, kiedy dzwoni nieznajomy numer, a po odebraniu okazuje się, że są to tylko i wyłącznie połączenia w celu przedstawienia nam oferty w związku ze sprzedażą usług.

Jak zablokować numer?

To jak zablokować numer w naszym telefonie jest niezwykle prostą sprawą. W większości telefonów, wystarczy wybrać z listy połączeń lub kontaktów numer, który chcemy zablokować, następnie korzystając z opcji wybieramy pozycję, która najczęściej jest pod nazwą ” dodaj do czarnej listy”. Po wykonaniu takiego zabiegu, możemy być pewni, że nie otrzymamy już żadnych połączeń z tym numerem. Bardzo ważną informacją jest fakt, iż zabieg ten jest opcją odwracalną, to znaczy, że zablokowany numer możemy przywrócić, a połączenia z tym numerem będą ponownie możliwe.

Możliwość zablokowania numeru jest też bardzo przydatna w przypadku, kiedy nie chcemy mieć kontaktu z osobą, która nas na przykład nęka. Dzięki temu oszczędzimy sobie nieprzyjemnych telefonów, a także wiadomości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here