murarz

Praca murarza może wydawać nam się niezwykle monotonnym i ciężkim fizycznie zajęciem. Praca jako murarz wygląda natomiast w taki sposób, że jest ona również bardzo wymagająca i trudna. Sprawdź, jaki jest ryzyko zawodowe podczas wykonywania pracy jako murarz. Jak dokładnie wygląda jego praca oraz jakie czynności zawodowe należą na jego codziennych obowiązków. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-murarza-warunki-pracy-murarza/

Charakterystyka pracy w zawodzie murarza

Praca murarza jest to tak jak już wyżej wspomnieliśmy ciężkie będzie fizyczne. W skrócie polega między innymi na stawianiu ścian, fundamentów czy stropu budynku. Wcześniej jednak do Twoich zadań będzie należało przygotowanie placu budowy. Do tego dochodzi również szereg prac ogólnobudowlanych, składających się na twoje obowiązki. Pierwszą czynnością jest zapoznanie się z planem budowy. Musisz natomiast posiąść wiedzę, w jaki sposób ma wyglądać budynek, który chcesz zbudować, a przynajmniej ten konkretny element konstrukcyjny. 

Czynności zawodowe w pracy murarza

Aby prawidłowo oraz profesjonalnie wykonać daną pracę, musisz przeprowadzić szereg typowych czynności. Po zapoznaniu się z rysunkiem technicznym następuje wyznaczanie miejsca na fundamenty, ściany nośne oraz sufity i kanały wentylacyjne. Następnie przychodzi czas na montowanie rusztowań, przygotowanie zaprawy oraz tworzenie elementów konstrukcyjnych.

Ryzyko zawodowe wynikające z pracy murarza

Jest to praca, która nie należy do najbezpieczniejszych zawodów. W niej bardzo często istnieją sytuacje do nas wrażenia stanów, złamania kości czy nadwyrężenia układu krążenia. Ciężkie materiały, długotrwałe przebywanie w niewygodnej pozycji oraz praca na wysokościach są potencjalnym niebezpieczeństwem w twoim zawodzie. Mogą one zagrażać Twojemu zdrowiu, a w niektórych przypadkach nawet życiu. Murarzom po wielu latach pracy towarzyszy się lub zwyrodnienia. Dodatkowo istnieje ryzyko wypadku, upadku z wysokości, urazów, skaleczeń czy stłuczeń. Praca na budowie wiąże się z ryzykiem skutków porażenia elektrycznego czy zatrucia się substancjami chemicznymi. Dlatego tak ważne w tej pracy jest stosowanie się do przestrzegania zasad BHP i stosowanie ochronnej odzieży roboczej. 

Zobacz też: http://www.gminess.pl/jak-zostac-murarzem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here