praca

Obecnie rynek pracy rozwija się dynamicznie, szczególnie w aglomeracjach. W północnej Polsce nie brakuje obszarów, w których z łatwością można znaleźć nowe zajęcie. Miastem przyjaznym dla poszukujących pracy jest Gdańsk. Ten portowy ośrodek, zamieszkały przez niemal pół miliona ludzi, od lat zajmuje wysokie pozycje w rankingach dotyczących biznesu oraz przedsiębiorczości. Gdańsk, niegdyś miasto hanzeatyckie, posiada również bogatą historię związaną z handlem międzynarodowym. To doskonała, dosłownie i w przenośni, przystań dla osób niebojących się wyzwań i stawiających na naukę.

Pytanie jednak nie brzmi, jak znaleźć jakąkolwiek pracę w Gdańsku, lecz jak znaleźć dobrą praca Gdańsk. Mnogość ofert, zwłaszcza mało atrakcyjnych, może wzbudzić w nas uczucie niepokoju. Kiedy już decydujemy się na odważny krok, jakim bez wątpienia jest znalezienie nowego zajęcia zawodowego, warto uzbroić się w narzędzia, które ułatwią zadanie.

Przede wszystkim zacznijmy od przejrzenia portali obejmujących tematykę lokalną. Na stronach internetowych bez trudu znajdziemy oferty pracy w Gdańsku. Dzięki odpowiednim filtrom mamy możliwość zaznaczenia, które konkretnie dziedziny gospodarki nas interesują. W przypadku Gdańska będącego miastem turystycznym, napotkamy wiele propozycji związanych z hotelarstwem i gastronomią.

Firmy poszukują wykwalifikowanych kucharzy, kelnerów, barmanów. Nierzadko restauracje rekrutują menadżerów, specjalistów od marketingu, social marketingu oraz projektantów stron internetowych. Obok turystyki, mocno rozwija się szeroko pojęty biznes. W Gdańsku działają zagraniczne korporacje. Spora część z nich posiada filie w Olivia Business Centre, czyli największym w północnej Polsce kompleksie biurowym, znajdującym się w dzielnicy Oliwa. Do firm działających we wspomnianym centrum biznesowym należą między innymi Amazon, Nordea Bank, Arrow, Bayer AG, Alnet System oraz PwC. Pracę w Olivia Business Centre znalazło wielu absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego. Przedsiębiorstwa prowadzą specjalne programy stażowe, które umożliwiają zdobycie doświadczenia osobom kończącym studia.

Strony internetowe nie są jedynym narzędziem służącym do szukania zatrudnienia. W Gdańsku działa kilka agencji pracy, oferujących pomoc w znalezieniu odpowiedniego zajęcia. Wystarczy sporządzić CV i udać się do takiej placówki, a konsultanci pokierują naszą karierą. Powinniśmy jednak pamiętać, że agencje są nastawione głównie na pracowników sezonowych.

Kiedy portale i agencje pracy nie wystarczą, możemy sięgnąć po bardziej tradycyjne metody. Należą do nich przeglądanie ogłoszeń w prasie drukowanej oraz wysyłanie zapytań do firm, w których chcielibyśmy się zatrudnić. Część przedsiębiorstw nigdzie nie umieszcza ofert pracy, co nie oznacza, że nie przeprowadza rekrutacji. Warto zatem pisać e-maile, wysyłać CV i dowiadywać się o nowych wakatach.

Hasło praca Gdańsk robi się coraz popularniejsze. Korzystajmy z możliwości, szukajmy wyzwań i przybywajmy do stolicy Pomorza. Przyszłość już tu czeka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here