Jak sprawdzić ip

Skrót IP wywodzi się od angielskiego zestawu słów Internet Protocol, tłumacząc na język polski – protokół internetowy. Jest to nic innego jak protokół komunikacyjny warstwy sieciowej, czyli zbiór ścisłych reguł i kroków postępowania, które są automatycznie wykonywane przez urządzenia w celu nawiązania łączności i wymiany danych, a więc stanowi on swego rodzaju kodeks zasad obowiązujących pomiędzy dwoma lub więcej urządzeniami w sieci. Odrębnym pojęciem jest adres IP. Jest to liczba nadawana interfejsowi sieciowemu, grupie interfejsów, lub też całej sieci komputerowej w protokole IP. Adres IP nie identyfikuje jednoznacznie urządzenia, co więcej może dowolnie często ulegać zmianom. Rodzaj IP komputera może być zależny od podłączenia sprzętu do sieci.

Jak sprawdzić ip?

Jak sprawdzić ipSposobów na sprawdzenie IP jest kilka. Zdecydowanie najprostszy z nich, to wpisanie w google „My IP adress” i wybranie jednej z proponowanych witryn internetowych, które oferują wyświetlenie owego adresu IP. Jednak jak sprawdzić IP, nie korzystając z popularnej wyszukiwarki internetowej? W systemach tradycyjnych typu Windows, należy wejść w „Start” po czym w okienku „Uruchom” wpisać „cmd” i nacisnąć enter. Wynikiem takiego toku działań jest pojawienie się okna interpretera komend. Jeżeli okno otworzyło się poprawnie, wystarczy wpisać „ipconfig” i zatwierdzić enterem, w wyniku czego adres IP zostanie wyświetlony w owym interpreterze. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu konsola do wpisywania komend nie odpowiada lub nie spełnia oczekiwań, możliwe jest sprawdzenie adresu IP bez jej użycia.

Inny sposób na sprawdzenie IP

Drogą ku temu rozwiązaniu jest posłużenie się ikoną sieci obok zegarka, przeważnie z prawej strony ekranu monitora. Zazwyczaj są to pionowe lub zaokrąglone kreski. Należy najechać na ową ikonę, kliknąć na niej prawym przyciskiem myszy po czym wybrać „Otwórz centrum sieci i udostępniania” (ang. „Open Network and Sharing Center”). Po wykonaniu tej czynności otworzy się okno, gdzie trzeba zlokalizować używaną obecnie sieć. Zazwyczaj sieci wyświetlane są pod napisem „Wyświetl aktywne sieci” (ang. view your active networks). Jeżeli sieć została znaleziona, kolejnym krokiem jest kliknięcie na nią, a w następnym oknie wybranie „Szczegóły” (ang. details). W ten sposób można sprawdzić przedmiot poszukiwania, w tym przypadku adres IP. Istnieje również szereg aplikacji, które po pobraniu i uruchomieniu wyświetlają IP, jednakże nie są one obecnie popularne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here