Domowy alkomat, który zawsze da Ci prawidłowy wynik

Próby obliczenia chwili usunięcia alkoholu z organizmu są wyjątkowo niedokładne i niewiarygodne. Dlatego każdy, kto spożywa alkohol znalazł się w sytuacji, gdy nie mógł samodzielnie ustalić, czy może bezpiecznie prowadzić pojazd. Istnieje jednak skutecznie rozwiązanie dla tego problemu. Pomogą Ci nowoczesne alkomaty z atestem.

Domowe alkomaty

W Polsce każdy zainteresowany może zakupić alkomat do własnego użytku. Trzeba jednak pamiętać, że dostępne alkomaty różnią się nie tylko ceną, ale także sposobem działania oraz, co ważniejsze, skutecznością. Zakupić można alkomaty:

– półprzewodnikowe,
– elektrochemiczne.

Alkomaty półprzewodnikowe

To najtańsze rozwiązanie i równocześnie najmniej skuteczne. Każda osoba, która z nich korzysta musi pamiętać, że dokładność pomiaru jest uzależnione od wielu czynników. Wynik może być zaburzony m.in. z powodu spożytego jedzenia, papierosów, czy też acetonu.

Co więcej, zwykłe alkomaty półprzewodnikowe w krótkim czasie po kalibracji wymagają powtórzenia tej czynności. Zwykle już po kilkunastu badaniach. Z tego powodu alkomaty półprzewodnikowe to najtańsze i najmniej skuteczne rozwiązanie.

Alkomaty elektrochemiczne

Każdy, kto nie chce ryzykować zdrowiem i życiem swoim oraz bliskich zdecydowanie powinien postawić na Alkomaty elektrochemiczne. Ten typ urządzeń wykorzystywany jest przez policję i w przeciwieństwie do sprzętu półprzewodnikowego gwarantuje dokładność pomiaru. Na tego rodzaju urządzenie nie wypływają przyjęte pokarmy, płyny, czy też używki. Także wilgotność, poziom naładowania baterii oraz inne czynniki mogące teoretycznie wypływać na wynik nie zaburzą testu.

Dodatkowo urządzenie nie musi być regularnie kalibrowane, bo wystarczy robić to co 6-12 miesięcy. Korzystający z urządzenia nie musi także martwić się żywotnością sensora, bo dochodzi ona do 3 lat. W przypadku sensora w sprzęcie półprzewodnikowym trzeba pamiętać, że może on ulec uszkodzeniu w rezultacie zbyt dużego stężenia alkoholu.

Odpowiedni atest

Sprzedawane w Polsce alkomaty do użytku prywatnego mogą, ale nie muszą, spełniać normy europejskiej EN-16280. Warto jednak stawiać wyłącznie na alkomaty z atestem. Tego rodzaju sprzęt jest szczegółowo badany przez niezależne laboratorium. Dzięki temu ma się pewność, że urządzenie jest odporne na wszystkie czynniki, które mogą wpływać na wynik. Zarówno krótko, jak i długoterminowo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here