Szkolenia BHP

Pracodawcy jest zobowiązany do przeszkolenia nowego pracownika z zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Ten wymóg został ściśle określony w Kodeksie pracy, a jego celem jest zapewnienie wszystkim osobom przebywającym na terenie zakładu pracy bezpiecznych i odpowiednich warunków. Szkolenia BHP mają charakter teoretyczny i praktyczny, co jeszcze bardziej zapewni utrwalenie wiedzy, która może zostać wykorzystana w przyszłości. 

Szkolenia wstępne i okresowe z BHP

Na szkoleniu wstępnym, uczestnicy zostają zapoznani z istotną bezpieczeństwa i higieny pracy, a także zakresem obowiązków pracodawcy i pracownika oraz pozostałych komórek organizacyjnych. Najbardziej istotna część dotyczy zasad udzielania pierwszej pomocy, postępowania w czasie wypadku i zasad obowiązujących na danym stanowisku, które będzie zajmowane przez pracownika. 

Pracodawca zobowiązany jest również do przeprowadzania szkoleń okresowych. Ich celem jest przypomnienie i utrwalenie wiedzy na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w ramach kursu realizowanego ze specjalistą ds. BHP. W zależności od wykonywanej pracy, termin odbycia obowiązkowego szkolenia okresowego może się różnić. Osoby, które zatrudnione są na stanowiskach robotniczych, odbywają szkolenie minimum raz na 3 lata. Z kolei pracownicy administracyjno – biurowi nie rzadziej niż raz na 6 lat. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie https://ehsconsulting.pl/bhp/szkolenie-bhp/

Usługi BHP i ppoż EHS Consulting

Bezpieczeństwo pracownika w firmie powinno być priorytetem dla każdego pracownika. Bez względu na koszty. Zaniedbania mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Dlatego EHS Consulting to nie tylko usługi szkolenia wstępnego i okresowego BHP. W ramach Audytu BHP pracodawca uzyska diagnozę na temat BHP, w którym audytor zwraca szczególną uwagę na ewentualne zagrożenia i podpowie jakie realne rozwiązania można wprowadzić w firmie, aby poprawić bezpieczeństwo wszystkich pracowników. 

Dużym atutem EHS Consulting jest możliwość przeprowadzenia szkoleń BHP w formie online. To wygodne rozwiązanie dla obu stron. Dzięki temu pracownicy są w stanie pojąć niezbędną wiedzę bardzo szybko oraz utrwalić już nabytą wcześniej. 

Sprawdź na https://ehsconsulting.pl/ zakresz szkoleń i opinie zadowolonych klientów, którzy skorzystali z usług EHS Consulting. Wprowadź do swojej firmy wysokie standardy bezpiecznej pracy i skup się na działaniach związanych z rozwojem firmy w zakresie BHP i ochrony przeciwpożarowej. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here