zaburzenia erekcji

Trudność uzyskania i zachowania wzwodu, kiedyś nazywane impotencją, dzisiaj jest zaburzeniem, które można leczyć. Przy leczeniu zaburzeń erekcji niezwykle ważny jest styl życia i dieta. O czym należy pamiętać?

Czym są problemy z potencją?

Specjaliści definiują problemy z potencją jako trudność lub niezdolność uzyskania i zachowania wzwodu członka wystarczającego do satysfakcjonującego odbycia stosunku płciowego. Dodatkowymi sygnałami są: dyskomfort, pogorszenie się relacji z partnerem płciowym. Zaburzeń erekcji nie znajduje się za odrębną jednostkę chorobową. Zwykle jest to symptom innych chorób lub nieprawidłowego funkcjonowania organów lub systemów organów – szczególnie dotyczące układu sercowo-naczyniowego. Sygnały problemów z potencją zwykle narastają stopniowo i stosuje się to zwłaszcza z nadciśnieniem i nadmiarem cholesterolu. Jeśli sygnały pojawiają się dosyć łatwo, to przyczyn znajduje się w czynnikach psychologicznych, np. dużym stresie.
Styl życia przyczyniający się do problemów z erekcją podczas stosunku:
•długie siedzenie, np. przed komputerem,
•palenie tytoniu,
•zbytnie spożycie alkoholu,
•narkotyki (opioidy, marihuana, kokaina),
•otyłość,
•stres i przemęczenie.

co może pomóc na zaburzenia erekcji u mężczyzn

Słaba erekcja a stres

Ciągłe rozciągnięcie nerwowe jest dzisiaj stałym elementem męskiego życia. Słaba erekcja może wynikać ze stresu i osłabienia. Stres powoduje w organizmie mężczyzny szereg niekorzystnych zmian i niekorzystnie wpływa na jego bycie. Zaburza także męskie libido. Długotrwały stres sprawia, że w ciele mężczyzny zmienia się gospodarka hormonalna. Nieprawidłowe się liczby glikokortykosteroidów, katecholamin i prolaktyny. Prolaktyny jest za wiele, a za mało testosteronu, co powoduje obniżeniem płodności i spakiem libdo. Ciągły stres to również zbytnia produkcja kortyzolu, który powoduje składanie się dodatkowej tkanki tłuszczowej, a otyłość również prowadzi do spadku sprawności ruchowej.

Jak leczyć impotencję?

Impotencję, chociażby będącą w młodym wieku, można dziś efektywnie leczyć. Modne są farmakologiczne, psychologiczne i chirurgiczne formy leczenia zaburzeń erekcji.
Formy farmakologiczne:
•selektywne i odwracalne inhibitory fosfodiesterazy typu 5 (PDE5) – sildenafil, wardenafil, tadalafil,
•różne środki doustne dopasowane w zależności od oceny procesów powstawania zaburzeń – trazodon, bupropion, apomorfina, testosteron, bromokryptyna, johimbina,
•iniekcja do ciał jamistych członka (zastrzyków) – alprostadyl (prostaglandyna E1),
•iparaty próżniowe.
Leczenie chirurgiczne:
•protezowanie członka,
•udrożnienie naczyń członka.

Zdrowa dieta

O dobra kondycję organizmu najlepiej zadbać przez zdrową dietę, zgodnie z popularnym przysłowiem „jesteś tymże, co jesz”. Potrzebne jest unikanie potraw bogatych w szkodliwe tłuszcze i cukry, których wielką ilość można znaleźć w życiu typu fast food lub artykułach niezwykle przetworzonych. Dla zdrowia potrzebne jest samodzielne gotowanie w domu, uwzględnienie w diecie warzyw i owoców, a także nabiału, ryb i chudego mięsa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here