Niezbędne elektronarzędzia warsztatowe

Warsztat profesjonalisty czy wymagającego majsterkowicza to miejsce, w którym szczególne miejsce powinny zajmować elektronarzędzia. Praktyczne, często wielofunkcyjne, stanowią niezbędny ekwipunek zarówno podczas wielu prac remontowo-budowlanych, jak również podczas napraw i ulepszeń koło domu. Wydajne narzędzia elektryczne i akumulatorowe niemal całkowicie zastąpiły nie tylko ręczne wiertarki, ale też wkrętaki, piły czy szlifierki. Dzięki nim praca przebiega nie tylko sprawniej, ale także wymaga mniejszej siły. Łatwiej też o precyzję.

Co na pewno się przyda w warsztacie i pracowni?

Kompletując elektronarzędzia, warto rozpocząć od wiertarki udarowej. Nowoczesna hurtownia budowlana  Bricoman ma w katalogu modele do okazjonalnego użytkowania i wiertarki profesjonalne. Te drugie pozwalają na wiercenie w wielu rodzajach materiałów, wykonując otwory w betonie (do 20 mm średnicy), drewnie (do 40 mm) czy metalu (do 16 mm). Regulacja prędkości obrotowej oraz możliwość przełączania lewo-prawo to ważny atut, szczególnie że niekiedy wiertarka może przejąć rolę wkrętarki.

Kolejną propozycją do warsztatu są frezarki służące do precyzyjnej obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych. Używając ich, łatwo wykonać otwory czy rowki oraz interesujące zdobienia. Przy stolarce podłogowej i renowacji czy wytwarzaniu mebli trudno o lepsze elektronarzędzie niż frezarka. Warto dodać, że godne polecenia modele można kupić z przydatnymi akcesoriami, jak frezy, cyrkle, prowadnice do cięć krzywoliniowych czy adaptery do odsysania pyłu.

Następną grupą narzędzi przydatnych w warsztacie są szlifierki. Nowoczesna hurtownia budowlana  Bricoman ma w katalogu urządzenia wielu cenionych marek, jak Makita, Bosch, DeWalt, Black   Decker czy Graphite. Uznaniem cieszą się szlifierki kątowe, gipsowe, taśmowe, stołowe i oscylacyjne. Oczywiście decydując się na szlifierkę, warto od razu zamówić tarcze, papiery ścierne o zróżnicowanej gradacji i inne akcesoria – wszystkie te akcesoria znajdziecie na: https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia

Narzędzia akumulatorowe

Konieczność pracy z dala od dostępu sieci elektrycznej oraz łatwość obsługi sprawia, że z każdym rokiem na popularności zyskują elektronarzędzia akumulatorowe. Najczęściej wybierane są wiertarko-wkrętarki, często oferowane z walizeczką transportową i dodatkową baterią. Bosch, AEG, Makita, Black   Decker i DeWalt to gwarancja niezawodności przez długi czas. Poza wiertarko-wkrętarkami są też akumulatorowe szlifierki, piły tarczowe, nożyce, piły szablaste czy wyrzynarki. Co istotne, kiedy zauważalnie spadnie wydajność fabrycznie zamontowanego akumulatora, można bez kłopotu dobrać nowy, w stu procentach kompatybilny z danym urządzeniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here