rękawice

Nurkowanie to przyjemność, od której można się uzależnić. Mimo to trzeba pamiętać, że woda jest środowiskiem dość niebezpiecznym dla człowieka, przed którym należy się odpowiednio chronić. Swoistą „tarczą” jest tu zestaw do nurkowania, którego integralnym elementem jest kombinezon. Jak właściwie dobrać go przed pierwszym nurkowaniem?

Zapięcie ważna rzecz

Mało osób zwraca uwagę na to, gdzie w zestawie do nurkowania (a właściwie w kombinezonie) znajduje się zamek błyskawiczny. Trzeba jednak pamiętać, że w praktyce jego niewłaściwe ulokowanie, może rodzić sporo problemów. Dlatego przed zakupem właściwego sprzętu, warto wiedzieć coś na temat jego właściwości.

Zaleca się, aby zamek błyskawiczny znajdował się z przodu zestawu. Dzięki niemu użytkownik kombinezonu może go łatwo rozpiąć. Co ważne, jest to bardzo istotne również pod wodą. Czasem może się okazać, że w trakcie nurkowania będzie po prostu zbyt ciepło. Rozpięcie zamka sprawi, że chłodna woda wpadnie do wnętrza kombinezonu i szybko go schłodzi.

Jaki rodzaj kombinezonu wybrać?

Osoba zainteresowana nurkowaniem może wybrać kilka różnych zestawów do nurkowania. Ich integralnym elementem są kombinezony, które różnią się między sobą dosyć istotnie. Najpopularniejszą odmianą kombinezonu jest sprzęt mokry. W tym przypadku mowa o sprzęcie, który podczas nurkowania zapełnia się wodą. Oznacza to, że nurek jest chłodzony otaczającą go wodą.

Alternatywą dla sprzętu mokrego jest kombinezon suchy, zwany przez niektórych powietrznym. Fakt, jego zakładanie (ze względu na przyleganie do ciała) nie jest zbyt komfortowe. Trzeba jednak pamiętać, że zapewnia on świetne właściwości termoizolacyjne. Dlatego zwykle wybiera się go do nurkowania pod wodą.

Grubość pianki

Dobry zestaw do nurkowania powinien cechować się również odpowiednią grubością pianki. Najlepiej, jeśli waha się ona w okolicach od 3 do 5 mm. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które chcą nurkować w stosunkowo chłodnej wodzie. Grubsza pianka z pewnością sprawdzi się w przypadku nurkowania (latem) w Bałtyku.

Podsumowując, dobry zestaw do nurkowania powinien być przede wszystkim funkcjonalny i dopasowany do warunków, w których jego użytkownik chce nurkować. Dzięki temu można mieć pewność, że będzie on działał idealnie w danych warunkach.

Zestawy do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here