Jak założyć firmę

Wiele młodych lub dopiero dorastających osób zastanawia się jak może zacząć zarabiać na swoje wydatki.
W tym celu, warto zastanowić się z ofertą pracy w pobliżu miejsca zamieszkania. Obecnie coraz bardziej popularnym sposobem na zarabianie pieniędzy jest praca online. Ma ona wiele plusów takich jak swobodny grafik oraz możliwość pracy w domu, jednak ten rodzaj zarabiania zdecydowanie nie jest dla wszystkich, ponieważ na początku nie przynosi on zbyt dużego przychodu. Jeśli więc szukasz szybkiego zastrzyku gotówki, powinieneś rozważyć inną pracę.

Niezależność finansowa

Jak założyć firmęWarto przy tym wspomnieć, że pierwsza praca niestety nie zawsze wiąże się z niezależnością finansową. Czym więc tak właściwie jest wyżej wspominana niezależność finansowa? To bardzo proste, jest to stan w którym miesięczne przychody są większe niż wydatki. Wbrew pozorom, nie jest to wcale łatwe i udaje się jedynie nielicznym.
Jak zostać jednym z nielicznych? Warto zwrócić uwagę na to, że osoby, którym udało się to osiągnąć, nie odkładają pieniędzy tylko je inwestują! To jedna z podstawowych zasad, które pomogą Ci osiągnąć sukces. Powinieneś zastanowić się nad tym w co chcesz inwestować- na początek powinno to być coś czym się interesujesz, z czasem jednak warto zgłębić temat giełdy i zacząć inwestować na poważnie.

Własna firma

Jeśli więc znasz już podstawy, powinieneś wcielić je w życie i zacząć zarabiać, by stać się niezależnym finansowo. Jedną z najlepszych metod na to, jak osiągnąć niezależność finansową jest założenie własnej firmy. Jednak to zadania zdecydowanie nie należy do najprostszych. Zdecydowanie łatwiej się o tym myśli lub mówi niż robi. Nie od dziś wiadomo, że założenie dobrze prosperującego biznesu to nie przysłowiowa bułka z masłem. Jednak samo utworzenie firmy to nie wszystko, można powiedzieć, że to w zasadzie dopiero początek.

Często zdarza się tak, że choć pomysł był dobry, to firma nie dała rady się utrzymać i trzeba było ją zamknąć wkrótce po odtworzeniu- w przeciwnym razie mogłaby generować takie koszty, że ten biznes mógłby puścić właściciela z torbami. Czasem jest to wina zaangażowania twórcy w biznesplan, najczęściej jednak przyczyną jest nie wstrzelenie się w rynek- to zdarza się nawet najlepszym, dlatego nie można się łatwo poddawać i należy walczyć o swoje. Jednak zacznijmy od podstaw i odpowiedzmy sobie na pytanie, które nurtuje każdego, kto myśli o własnym biznesie.

Jak założyć firmę?

Przede wszystkim należy mieć dobry pomysł na firmę. Jeśli ten krok masz już za sobą czas zabrać się za biznesplan. Czym jest biznesplan? Jak sama nazwa wskazuje jest to plan na to jak poprowadzisz swoją firmę. Aby dobrze napisać biznesplan powinieneś wiedzieć, że składać się on ze streszczenia, opisu przedsięwzięcia, analizy rynku i planu marketingowego, analizy SWOT, planów: technicznego i finansowego.
Jeśli masz gotowy biznesplan głowa do góry pozornie najtrudniejsze zadania masz już za sobą. Zostały Ci już tylko formalności. Dobra wiadomość jest taka, że od 2011 roku zakładanie własnego biznesu stało się niezwykle proste (a przynajmniej dużo prostsze niż było wcześniej).
Dlaczego?

CEIDG

W lipcu 2011 roku wprowadzono CEIDG czyli Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej. Brzmi strasznie? Bez obaw, nie ma w tym nic strasznego! Wręcz przeciwnie, już wkrótce przekonasz się, że to wiele ułatwia. Zanim wprowadzono to fantastyczne rozwiązanie, żeby zarejestrować nową działalność gospodarczą musiałbyś się udać się aż do 4 miejsc. Te miejsca to urząd miasta, urząd statystyczny, urząd skarbowego i ZUS. Sporo tych urzędów prawda? Na szczęście to już przeszłość, dzisiaj możesz to zrobić znacznie szybciej i nie musisz przy tym spacerować od biurka do biurka.

Jak założyć firmęWystarczy zarejestrować się w CEIDG, gdzie wypełnisz formularz. Po tym jak wypełnisz wyżej wspomniany formularz, musisz go wydrukować i zanieść jego papierową wersję do urzędu gminy. Po tym jak to zrobisz, masz w zasadzie z głowy formalności. W zasadzie, czyli nie do końca, ponieważ musisz jeszcze odwiedzić siedzibę ZUS-u (Zakładu Ubezpieczeń Społecznych).

Można powiedzieć, że na tym kończy się twoja przygoda z zakładaniem firmy, jednak należy pamiętać, że jest to tylko krótki opis tego, jak należy postępować w wypadku gdy marzysz o założeniu własnego, niepowtarzalnego imperium. Gdybyś miał jakiegokolwiek problemy z którymś z kroków, sprawdź dokładne wskazówki w Internecie lub poproś o pomoc urzędników, którzy wbrew pozorom potrafią czasem okazać serce- zwłaszcza gdy się ich ładnie poprosi.
Teraz, gdy znasz już podstawy świąt biznesu stoi przed Tobą otworem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here