jak wywołać okres

Spóźniający się okres jest sygnałem, że w organizmie kobiety zaszły zamiany, doszło do rozregulowania normalnego cyklu. Opóźniająca się data krwawienia ma przede wszystkim negatywny skutek u pań, które bardzo boleśnie przechodzą zespół napięcia przedmiesiączkowego, czyli tzw. PMS.

Inną przyczyną opóźnienia miesiączki są drastyczne diety i zbyt szybki spadek masy ciałaJeżeli spotka nas opóźnianie się miesiączki, to zanim zaczniemy się zastanawiać jak wywołać okres, musimy określić jaka jest przyczyna rozregulowania naszego organizmu. Najczęściej, w przypadku braku krwawienia, kobiety aktywne seksualnie podejrzewają ciążę. Dla par, które starają się o dziecko jest to moment szczęśliwy, dający nadzieję, natomiast dla partnerów niestarających się o potomka jest to zazwyczaj sytuacja niepożądana. Jeżeli opóźnia się data planowanego krwawienia, a możemy stwierdzić, iż brałyśmy udział w stosunku seksualnym, podczas którego mogło dojść do zapłodnienia, to nie szukajmy na siłę metody jak wywołać okres, lecz wykonajmy test ciążowy, który potwierdzi bądź wykluczy ciążę.

Inną przyczyną opóźnienia miesiączki są drastyczne diety i zbyt szybki spadek masy ciała

Na skutek tego, iż dostarczamy do organizmu zbyt mało energii w formie pożywienia, nie ma on odpowiedniej siły aby prawidłowo funkcjonować. Niewielka ilość energii, którą dostarczamy jest wykorzystywana przez największe mięśnie oraz główne narządu człowieka, dlatego często zdarza się, że narządy kobiece po prostu nie mają siły pracować.

Podobne skutki ma stres, przemęczenie i brak snu, które powodują wyczerpanie organizmu i zanik miesiączki. W takich przypadkach jakiekolwiek metody jak wywołać okres są nieskuteczne, ze względu na to, iż organizm jest zbyt słaby aby podjąć współpracę. Przyczyną braku krwawienia mogą być również zaburzenia hormonalne. Ich przyczyną mogą być na przykład problemy z tarczycą lub zbliżająca się menopauza. Jeżeli wykluczymy ciążę, wiemy, że nie stosujemy drastycznych diet, nasza waga ciała gwałtownie nie spadła, a także nie podejrzewamy u siebie chorób hormonalnych, to zanim udamy się do ginekologa, możemy wypróbować metody jak wywołać okres, które zostały przedstawione poniżej.

Jak wywołać okres?

  1. Zażycie aspiryny, która rozrzedza krew. Nie należy jednak przekraczać dwóch tabletek (branych jednocześnie), ponieważ przedawkowanie może doprowadzić do krwotoków z nosa i nadmiernego obciążenia wątroby.
  2. Gorąca kąpiel, która reguluje przepływ krwi.
  3. Kieliszek czerwonego wina, które ma działanie jak wyżej.
  4. Intensywny trening z naciskiem na mięśnie brzucha.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here