jak schudnąć z ud

Marzy Ci się zgrabna sylwetka i seksowne, szczupłe uda? Nie mieścisz się już w swoje stare dżinsy albo nie pokazujesz nóg w kusych spódniczkach tak chętnie jak kiedyś? Podczas lektury tego artykuły poznasz proste sposoby i porady, które pokażą Ci jak schudnąć z ud.

Jak schudnąć z ud?

jak schudnąć z udJednym z podstawowych z sposobów na wyszczuplenie ud jest schudnięcie całego ciała, próba pozbycia się tkanki tłuszczowej i ogólna utrata masy. Można to osiągnąć poprzez zastosowanie się do pewnych zasad. Każdy z nas może wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Jest to możliwe chociażby dzięki darmowym kalkulatorom, które są dostępne w internecie. Zapotrzebowanie kaloryczne pokazuje ile kalorii należy dostarczyć organizmowi codziennie, aby utrzymać stałą wagę. Zapotrzebowanie kaloryczne wynosi średnio 2000 kcal i zależy między innymi od płci i codziennej aktywności fizycznej. Aby schudnąć należy zmniejszyć przyjmowanie kalorii o około 500 na dzień.

Przyniesie to fantastyczne skutki widoczne w niedalekiej przyszłości i zapewni zdrowe chudnięcie – około 1 kilogram na tydzień. Rygorystyczne diety i głodówki nie są dobre, ponieważ po nich zazwyczaj występuje efekt jojo. Należy pamiętać, że poprzez przyjmowanie ograniczonej ilości kalorii będziemy chudnąć z całego ciała, a nie tylko z ud.
Dodatkowo, aby przyspieszyć odchudzanie, warto nie tylko ograniczyć przyjmowane kalorie, ale także zmienić jedzenie, które wybieramy na co dzień. Warto zrezygnować z przetworzonej żywności, słodyczy, słodkich napojów oraz jedzenia typu fast food. Warto za to wzbogacić swoją dietę o warzywa, owoce, orzechy i ryby. Są one fantastycznym źródłem witamin, minerałów oraz innych niezbędnych składników potrzebnych do poprawnego funkcjonowania organizmu.

Ćwiczenia

Aby schudnąć warto jest wykonywać ćwiczenia fizyczne. Można to robić w domu jak i na siłowni. Aby spalić tkankę tłuszczową należy wykonywać ćwiczenia typu cardio (bieganie, jazda na rowerze, aerobik) przez minimum 30 minut. Aby dodatkowo wyszczuplić uda, odjąć im centymetrów w obwodzie oraz je ujędrnić należy dodać ćwiczenia siłowe na tę partię ciała. Świetnie sprawdza się przysiady, wykroku, przysiady sumo i wszelkie wymachy nogami. Poprawią się mięśnie uda, dzięki czemu mogą będzie zgrabniejsza.

Dodatkowe sposoby

Proces chudnięcia z ud warto jest wspomóc sposobami o miejscowym działaniu. W domu można smarować nogi specjalnymi balsamami, które ujędrnią i uelastycznią skórę na udzie. Można też zasięgnąć pomocy specjalistów – kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej.

Aktywność fizyczna jest zbawienna dla zdrowia

Każdy doskonale wie jak zbawienny wpływ na nasze zdrowie ma niemalże każdy rodzaj aktywności fizycznej. To jest wiedza powszechna, a stoją za nią niezliczone badania specjalistów. Jednak mimo tej wiedzy, niewielki odsetek społeczności regularnie uprawia jakąkolwiek formę sportu. Dlaczego tak się dzieje? Nie chcemy być szczupli i zdrowi? Wydaje się, że problem leży w odpowiedniej motywacji. Sport wymaga jednak wysiłku. Nawet jego najlżejsze odmiany uprawiane na sposób rekreacyjny wymagają ruszenia się z przysłowiowej kanapy. Tutaj jednak potrzebna jest już silna motywacja i chęć odmiany swojego życia. Dlaczego jednak warto się ruszać?

Przede wszystkim ruch i uprawianie sportów pozwoli nam na utrzymanie odpowiedniej wagi ciała. Kiedy będziemy regularnie ćwiczyć nie będziemy zmagać się z problemami związanymi z nadwagą. A nadwaga z kolei to źródło poważnych zdrowotnych problemów. Dzięki sportom będziemy również dłużej młodsi. Najnowsze badania wskazują bowiem, że osoby uprawiające regularnie sport pobudzają swoje komórki do regeneracji. Dzięki temu takie osoby dłużej utrzymują sprawność fizyczną i umysłową.

Jakie sporty warto uprawiać?

jak schudnąć z udWbrew pozorom, aby sport miał korzystny wpływ na nasze zdrowie nie musimy wcale uprawiać jakichś bardzo wymagających dyscyplin. Tak naprawdę pomoże na regularny codzienny spacer, o ile nie jest przesadnie za krótki. Dlatego warto mieć w domu psa, który do takich spacerów będzie mobilizował. Oczywiście bardzo dobrą opcją jest rower. Jazda na rowerze nadaje się dla każdego. Zwłaszcza dla osób z nadwagą, gdyż siedząc na rowerze odciążamy nasze stawy. Zwłaszcza osoby uprawiające turystykę rowerową nie mogą narzekać na problemy z kondycją fizyczną. Natomiast już bieganie nie jest sportem dla każdego. Tutaj już należy dysponować w miarę dobrą formą. Bardzo łatwo bowiem sobie  tym wypadku można zaszkodzić. Niemniej jednak warto podkreślić, że siedzący tryb życia to niemalże wyrok, równoznaczny z paleniem papierosów. Tylko ruch jest nam w stanie zapewnić zdrowie i kondycję fizyczną na odpowiednim poziomie. A to daje szansę na długie życie i zachowanie sprawności tak fizycznej, jaki umysłowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here