zdrowe diety

Kiedy za nos wodzi nas smakowity zapach pizzy, która jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Kiedy odkrywamy w szafce pysznego wafelka lub czekoladkę i nie możemy się powstrzymać przed otworzeniem ich z opakowania. Wtedy przychodzi czas na powstrzymanie tych silnych pokus. Chwilowa potrzeba zaspokojenia głodu lub szybkie szukanie słodkiego bodźca podnoszącego poziom hormonu szczęścia, ma wiele skutków ubocznych. Przede wszystkim uzależnia i wymaga sięgania po niezdrowe jedzenie coraz częściej i w większych ilościach. Konsekwencją tego jest utrata kontroli nad wagą i jakością jedzenia. Odbija się to również na dostarczaniu organizmowi odpowiednio zbilansowanych składników niezbędnych do jego funkcjonowania. Tylko zdrowe diety, połączone z aktywnością fizyczną są w stanie w sposób naturalny zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na wszystkie witaminy i minerały.

Zdrowe diety

Niestety nie każda dieta jest zdrowa i odpowiednia dla każdego człowieka. W internecie, w wielu książkach i magazynach, zajmujących się tematem odchudzania, dostępnych jest szereg ciekawych i kuszących diet, które promowane są często przez stosujące je gwiazdy. Wystarczy jednak przeanalizować na spokojnie to co daje lub zabiera nam poszczególna kuracja odchudzająca. Wtedy zorientujemy się, że często nie są to zdrowe diety. Część z nich nie tylko nie pomoże nam w schudnięciu i zdrowym utrzymaniu wagi ciała, ale jednocześnie może nam bardzo poważnie zaszkodzić.

Lekarze ostrzegają, że w szpitalach co chwile mają pacjentów, którzy stosowali szkodliwe dla zdrowia sposoby odchudzania. Od dawna już wiadomo, że zdrowa dieta powinna być uszyta na miarę i dopasowana do danej osoby. Innych składników lub ich ilości potrzebują kobiety, a innych mężczyźni. Również inne zapotrzebowanie kaloryczne ma kobieta pracująca w biurze, a inne górnik czy zawodowy sportowiec. Dla każdego z nich, aby dostarczyć wszystkie odpowiednio zbilansowane wartości, potrzebne są inaczej zróżnicowane zdrowe diety.

Diety i aktywność fizyczna

Szczególnie zwracają na to uwagę sportowcy, którym zależy, aby ciało pracowało jak najsprawniej, a w osiąganiu wyników nie przeszkadzał nawet gram zbędnego tłuszczu. Tak jak każda sprawna, naoliwiona maszyna, ciało człowieka powinno być też odpowiednio odżywione, nawodnione i wzmocnione ćwiczeniami. Nawet najlepsze diety nie wystarczą do zdrowego utrzymania ciała, kiedy zaniedbujemy ruch i aktywność fizyczną. Oczywiście działa to również w drugą stronę. Więc sama aktywność, bez wartości, które dają zdrowe diety, też nie zaprowadzi nas w dobrą stronę. Kiedy zależy nam wiec na utrzymaniu zdrowego trybu życia w pełnym tego słowa znaczeniu, powinniśmy pamiętać, że wszystko powinno być zrównoważone i odpowiednio dopasowane. Ale również dostarczane w odpowiedniej ilości, bo za mało to też jest źle. Doskonale o tym wiedzą nasze włosy, paznokcie, skóra które nieodżywione prawie natychmiast dają nam znać swoim niezdrowym wyglądem, łamliwością czy wypadaniem

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here