Pożyczka na dowód na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Własna działalność gospodarcza daje dużo swobody i szansę na spore zyski, ale jej uruchomienie wiąże się z kosztami. W niektórych przypadkach niewielką firmę można otworzyć za pieniądze z pożyczki na dowód.

Finansowanie firmy z pożyczki

Założenie własnej firmy może być dla wielu osób doskonałym pomysłem na rozwój zawodowy, zwiększenie zarobków, a nawet stworzenie sobie miejsca pracy, kiedy na rynku krucho ze stanowiskami dla ludzi z naszą wiedzą i doświadczeniem. Niestety założenie firmy kosztuje i wie o tym każdy, kto próbował działać na własny rachunek. Wysokość wydatków na otwarcie działalności gospodarczej jest zawsze uzależniona od jej rodzaju. Raz firma musi mieć na start dużo sprzętu i urządzeń oraz odpowiednio dostosowane pomieszczenia, a innym razem można założyć działalność minimalnym wkładem. Tak czy inaczej, zawsze trzeba będzie ponieść jakieś koszty, a mogą być one w niektórych przypadkach pokryte pieniędzmi z szybkich pożyczek na dowód. Tego rodzaju rozwiązanie jak pożyczki na dowód znajdziesz na https://7pozyczki.pl. Dowiesz się tam również, jak działają te oferty, dla kogo są przeznaczone i jakie wymagania należy spełnić, by pożyczyć pieniądze.

Kwota pożyczki na otwarcie firmy

Zanim zdecydujesz się wziąć pożyczkę na założenie działalności gospodarczej, musisz się zastanowić, ile pieniędzy tak naprawdę potrzebujesz. Nie wystarczy tylko pomyśleć i policzyć sobie w głowie konieczne wydatki. Trzeba zrobić dokładny biznesplan z uwzględnieniem wszystkich kosztów. Zacznij przede wszystkim od miejsca wykonywania działalności. W niektórych przypadkach ludzie prowadzą małe firmy w domach, ale zdecydowanie częściej potrzebują biura, sklepu, warsztatu lub hali produkcyjnej, a czasami wszystkich tych obiektów. Jeśli nie masz własnej nieruchomości, trzeba będzie ją wynająć, a to generuje koszty minimum kilkuset złotych miesięcznie. Z reguły za wynajem lokalu w ciekawym miejscu trzeba zapłacić przynajmniej 1000 zł miesięcznie, a do tego dochodzi koszt mediów. Kwota pożyczki na dowód co prawda może być w początkowym okresie wydana na zapłacenie pierwszego czynszu czy kaucji, ale kolejne opłaty musisz już poczynić z pieniędzy zarobionych przez firmę.

Oczywiście firma musi mieć też niezbędny sprzęt, który będzie służył do pracy, w tym meble, komputery i pozostałą elektronikę czy maszyny produkcyjne, a jeśli działalność ma się opierać na sprzedaży produktów, trzeba będzie odwiedzić hurtowników i wybrać pierwszą partię towarów przeznaczonych do handlu. Początkowo wydatków może być naprawdę wiele, bo należy założyć firmowy internet, kupić wyposażenie do sklepu, zbudować ewentualną stronę internetową, podpisać umowę z księgową i tak dalej. Minimalny wkład własny potrzebny na założenie firmy to kilkanaście tysięcy złotych, ale zdecydowanie częściej będziemy potrzebowali przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy, a wszystkich wydatków nie da się pokryć z pożyczki na dowód.

Czy warto rozwijać firmę za pieniądze z pożyczki?

Kiedy sprawdzisz maksymalną kwotę pożyczki na dowód oferowanej internecie, możesz zauważyć, że w wielu przypadkach pieniędzy tych nie wystarczy na kompleksowe rozpoczęcie działalności gospodarczej. Dobrze byłoby, gdyby pożyczka na dowód była tylko częścią kwoty potrzebnej na otwarcie firmy. Pozostałe pieniądze najlepiej zgromadzić we własnym zakresie, bo wtedy oprocentowana będzie zdecydowanie mniejsza kwota. Jeśli zdecydujesz się wziąć maksymalną dostępną pożyczkę w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych, to musisz się liczyć z tym, że wszystkie te pieniądze są oprocentowane, a więc kwota do spłaty może być znacznie wyższa, niż kwota pożyczona. Druga możliwość to wzięcie kredytu dla firm w banku – https://7banki.pl/kredyty-dla-firm. Jest to tańsza opcja lecz wymaga wielu formalności. Najlepiej byłoby wybrać model, który zakłada, że część wydatków na otwarcie firmy pokryjesz z własnych pieniędzy, a część z pożyczki na dowód.

Kwota pożyczki może być w dużej mierze uzależniona od wysokości Twoich dochodów. Na otwarcie firmy na pewno nie opłaca się brać pożyczki z terminem spłaty do 30 dni, bo przecież nie masz gwarancji, że już w pierwszym miesiącu pracy firmy uda Ci się zarobić taką kwotę, jaka jest potrzebna na uregulowanie zadłużenia. Każdą firmę rozkręca się powoli, z miesiąca na miesiąc notuje coraz wyższe zyski, ale początkowo nie można się spodziewać „kokosów”. Mało tego, wiele nowych firm w początkowym okresie działania generuje tylko i wyłącznie koszty. Jeśli już chcesz się zdecydować na uruchomienie działalności gospodarczej z pieniędzy pochodzących z pożyczki na dowód, to jedynym rozsądnym rozwiązaniem byłby wybór pożyczki ratalnej.

Pożyczki na dowód oferowane przez różne firmy porównasz w rankingu na 7POŻYCZKI.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here