Panele fotowoltaiczne – kiedy są stosowane w gospodarstwach domowych?

Odnawialne źródła energii to rozwiązanie, po które coraz chętniej sięgają Polacy. Generują bowiem one nie tylko oszczędności, ale są także przyjazne środowisku. Jednym z nich są systemy fotowoltaiczne. Co warto wiedzieć na temat wykorzystywania energii słońca?

Panele słoneczne – kiedy się sprawdzą?

Człowiek może wykorzystywać energię słońca na dwa sposoby. Pierwszy z nich umożliwia ogrzewanie wody. Taka instalacja wykorzystuje panele słoneczne, które występują w wersji płaskiej i rurowej. W pierwszym przypadku absorber wykonany jest z miedzianej lub aluminiowej blachy. Dodatkowo zabezpiecza się go wytrzymałą szybą. Panele rurowe natomiast posiadają absorber z pojedynczych pasów, który jest umieszczony w próżni. Rozwiązanie to nie wymaga też dodatkowej izolacji termicznej. Rolę tę pełni bowiem wspomniana próżnia. Tego rodzaju panele słoneczne nie tylko posłużą nam do podgrzewania wody, ale i będą współdziałały z instalacją centralnego ogrzewania. Rozwiązanie to jest więc niezwykle praktyczne i ekologiczne.

Panele fotowoltaiczna – jakie mają zadanie?

Ogrzewanie wody czy domu to jednak nie jedyny sposób na wykorzystanie energii słońca. Promienie słoneczne można bowiem przetwarzać na energię elektryczną. W tym celu są nam potrzebne panele fotowoltaiczne. To specjalne moduły złożone z ogniw, które przechwytują promienie słoneczne i zamieniają je w prąd. Liczba paneli fotowoltaicznych decyduje o ostatecznej mocy instalacji. Tę natomiast należy dopasować do potrzeb danego gospodarstwa. Tutaj dowiesz się więcej na ten temat https://sklep.ekotechnologia.eu/c/22/panele-sloneczne.html. Panele fotowoltaiczne wykonuje się z ogniw polikrystalicznych i monokrystalicznych. Te drugie rozwiązanie jest obecnie uznawane za najlepsze dostępne na rynku. Cechuje je wysoka sprawność i wytrzymałość. Dzięki nim systemy mogą pracować nieprzerwanie ponad dwadzieścia lat. Jeśli chcielibyśmy zamontować panele fotowoltaiczne na swojej posesji, zgłośmy się do firmy, która oferuje tego typu usługi w naszym regionie. Specjaliści pomogą Ci dobrać moc instalacji, a także miejsce. Będą także wiedzieli, gdzie szukać wsparcia finansowego przy tego rodzaju inwestycjach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here