Nauka języka hiszpańskiego w grupach czy indywidualnie

Chęć poszerzenia swojej wiedzy to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza jeśli chcemy rozpocząć naukę języka obcego. Oczywiście podjęcie decyzji o zapisaniu się na kurs hiszpańskiego nie, daje pewności czy faktycznie osiągniemy zamierzone efekty. Wtedy liczy się przede wszystkim odpowiednie podejście i zaangażowanie.

Jak indywidualne lekcje wpływają na naukę?

Możliwość odbycia kursu hiszpańskiego w jednoosobowej grupie to marzenie nie jednej osoby, która chce nauczyć się języka. Takie udogodnienie wiąże się oczywiście z większym wydatkiem, niż w sytuacji, gdy zdecydujemy się na naukę w grupie.

Dzięki indywidualnym lekcjom nauczyciel poświęca nam całą swoją uwagę. Możemy także bez skrępowania dopytać o rzeczy, które są nie do końca zrozumiałe.

Jest to idealna atmosfera dla tych, którzy są nieśmiali i wstydzą się odzywać w większej grupie osób. Duża swoboda wpływa na postępy w nauce, co przekłada się na zadowolenie i jeszcze większe chęci do zdobywania wiedzy.

Zajęcia grupowe – wcale nie takie straszne

Jak wiadomo kursy prowadzone w grupach, różnią się ceną od indywidualnych. Jednak zaletą jest tu nie tylko mniejsza kwota, ale i możliwość nawiązania znajomości z nowo poznanymi osobami. Czasami niektórzy szybciej i więcej zapamiętują podczas pracy w grupach niż samotnie.

Wspólne rozmowy między sobą na późniejszym etapie kursu hiszpańskiego pozwalają na utrwalenie tego, co się, nauczyliśmy. W wielu sytuacjach możemy liczyć także na pomoc osoby siedzącej z nami w ławce.

W momencie, kiedy wybierzemy kurs hiszpańskiego, na który nie będziemy uczęszczali sami, należy wiedzieć, że nauczyciel będzie musiał poświęcić czas wszystkim, a nie tylko nam. Bez względu na to możemy być spokojni, jeżeli chodzi o jakość nauczania, gdyż zadaniem osoby udzielającej lekcji jest umiejętne przekazanie swojej wiedzy.

Lekcje online – czy warto z nich korzystać?

Otóż wartość lekcji udzielanych przez internet ma sens tylko wtedy, kiedy jesteśmy sam na sam z nauczycielem. Warto pamiętać, że chodzi tutaj o lekcje, które są prowadzone na żywo, a nie słuchane z nagrań.

Jednak taki kurs hiszpańskiego może nie być aż tak efektowny. Wszelkie zakłócenia, a nawet fizyczny brak osoby nauczającej może nie być wystarczająco motywujące.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here