Fototapeta z kosmosem

Gdy jesteśmy znudzeni otaczającą nas rzeczywistością, brakuje nam zapierających dech w piersiach widoków i czegoś, co odmieni naszą codzienność, zdecydujmy się na metamorfozę mieszkania. Tak jak nowe ubranie czy elektroniczny gadżet może poprawić humor, tak i zupełnie nowy wystrój wpłynie zbawiennie na nasze samopoczucie. Wcale nie musimy robić wiele, by zauważyć widoczne rezultaty. Doskonałym pomysłem będzie nieziemska fototapeta. Kosmos, wprowadzony do salonu czy sypialni, dostarczy nam niezapomnianych wrażeń! 

Neil Armstrong, gdy stanął na Księżycu, powiedział: To mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości. Decydując się na przyklejenie ozdobnej fototapety, możemy powiedzieć analogicznie: To mały krok dla nas, ale wielki skok dla naszego codziennego samopoczucia. Ten jeden bowiem element całkowicie zmieni dotychczasową aranżację, dzięki czemu będziemy się mogli cieszyć zupełnie nową jakością wnętrza. Dlaczego jednak zdecydowaliśmy się na przedstawienia kosmosu? Najlepiej na to pytanie odpowie specjalista z portalu Myloview.pl:

Malownicze widoki możemy podziwiać wyjeżdżając za miasto, geometryczne desenie to zbyt zwyczajne rozwiązanie, a wśród typograficznych propozycji nie zawsze znajdziemy coś dla siebie. Kosmos zachwyca natomiast każdego i nie może być inaczej, ponieważ odbywają się w nim takie procesy i zachodzą takie zjawiska, wobec których nie można pozostać obojętnym. Gdzie jednak możemy podziwiać takie nieziemskie pejzaże? Najczęściej w Internecie, chyba że dysponujemy specjalistycznym teleskopem. Jeśli jednak przykleimy na ścianie w naszym mieszkaniu kosmiczny pejzaż, wówczas taki widok będzie naszą codziennością.  

Odległa galaktyka widziana z kanapy

fototapeta kosmos salon

Gdy myślimy o aranżacji salonu, do głowy przychodzi nam z pewnością wygodna kanapa i fotel, duży telewizor, designerskie dodatki, ciekawa lampa pod sufitem i z pewnością jakieś obrazy na ścianach. Do tej wizji dodalibyśmy jednak coś, co całkowicie odmieni tradycyjnie prezentujący się salon. Jest to przestrzenna fototapeta 3d. Kosmos pełen jest zapierających dech w piersiach widoków i zjawisk, dlatego to znakomite źródło inspiracji. Jeśli marzymy o wystroju, który będzie dosłownie zapierał dech w piersiach, wybierzmy przedstawienie odległej galaktyki. Wirujące skupisko gwiazd, planet i pyłów wzniesie nasz pokój na nowy poziom – i to dosłownie! Jeśli lubimy otaczać się wyjątkowymi i niebanalnymi rzeczami, to z pewnością taka dekoracja przypadnie nam do gustu. Ciekawą alternatywą dla wizerunku galaktyki jest wzór ukazujący samą tylko barwną mgławicę – obłok gazu i pyłu międzygwiazdowego, który mieni się tysiącem kolorów.

Romantyczna sypialnia pod Księżycem

Romantyczne aranżacje mogą mieć zupełnie różne oblicza. Możemy mieć na myśli sypialnię, którą ozdobiliśmy różanym motywem, sylwetką Wieży Eiffla lub malowniczym pejzażem z zachodem słońca na morskim wybrzeżu. Ale możemy także mieć w głowie wizję wnętrza z nocnym niebem, na którym unosi się gigantyczny Księżyc. Olbrzymia, biała kula z charakterystycznymi kraterami znajdzie się dosłownie na wyciągnięcie naszej ręki, nawet wtedy, gdy po ciężkim dniu będziemy już leżeć w łóżku, czytając dobrą książkę. Taką atrakcję zapewni nam odpowiednio dobrana fototapeta. Kosmos to nie tylko odległe galaktyki, czarne dziury i wybuchy gwiazd, ale także planety i satelity, które choć pojawiają się codziennie na nocnym niebie, nie zwracamy na nie już uwagi. Jednak wizerunek Księżyca, widzianego jak na dłoni, to przepis na nastrojowy klimat w naszej sypialni, który zapanuje nawet w nowoczesnym i minimalistycznym wystroju.

Dziecięcy pokój na innej planecie

fototapeta kosmos pokoj dziecięcy

Zmieniając nasze domowe zacisze możemy także poświęcić nieco uwagi dziecięcemu pokojowi. Również i tutaj znakomicie sprawdzi się fototapeta kosmos dla dzieci. Galaktyka to miejsce pełne zagadek i tajemnic. Jeśli nasza pociecha interesuje się obcymi cywilizacjami i wierzy w istnienie kosmitów poruszających się w srebrnych spodkach lub marzy po prostu o tym, by w przyszłości zostać astronautą lub astronomem,  to taka aranżacja wnętrza będzie strzałem w dziesiątkę. Do ściennej dekoracji, która ukazuje mknącą przez galaktykę rakietę bądź nasz Układ Słoneczny, dobierzmy korespondujące akcenty – plakat z kolorowymi planetami, lampkę w kształcie statku kosmicznego lub obraz z kosmonautą. Przemyślana od podłogi aż po sufit aranżacja sprawi, że nasze dziecko poczuje się jak na całkowicie innej planecie.

Jak widać, kosmiczne fototapety to propozycja i dla dużych, i dla małych. To efektowna ozdoba, która pozwoli nam ożywić niewyróżniający się salon, wprowadzić nastrojowy klimat do sypialni i wyczarować idealne miejsce do zabaw dla naszej pociechy. Nie bójmy się więc odważnych rozwiązań i pozwólmy sobie na prawdziwie nieziemską aranżację wnętrza!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here