Drzwi tarasowe przesuwne

Decydując się na montaż drzwi tarasowych trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów, które są idealnie powiązane z potrzebami mieszkańców danego domu. Zamiast wybierać drzwi rozsuwane, uchylno – przesuwne czy też podnoszono uchylne trzeba zwrócić uwagę na wysokość progu, szerokość przejścia, łatwość przesuwania oraz intuicyjność obsługi. Na powyższe parametry mało kto zwraca uwagę.

Wysokość progu

Jednym z głównych aspektów wykorzystania drzwi tarasowych przesuwnych jest wysokość progu. Jest to bardzo ważny czynnik korzystania z tego typu drzwi. Drzwi tarasowe przesuwne można przekraczać podnosząc nogi albo tylko nimi sunąc. Czasami próg ich jest równy z podłogą i jest to wariant najlepszy, kiedy w rodzinie są osoby poruszające się na wózku lub niesprawne ruchowo. Są także progi wystające ponad powierzchnię podłogi.

Jest to cecha, która czasami może wydać się mało istotna przy wyborze odpowiedniego modelu tego typu drzwi. Jednak powoduje ona, że poruszanie się pomiędzy dwiema przestrzeniami może być prostsza w niektórych sytuacjach.

Szerokość światła przejścia

O szerokości światła przejścia mało kto myśli decydując się na wybór drzwi tarasowych przesuwnych. Warto jest jednak zaznaczyć, że im jest ono większe tym jest większy komfort z korzystania z tego typu drzwi. Niektóre drzwi tarasowe przesuwne mają światło przejścia, po ich otwarciu, równe 1, 6 m a inne nawet 3 metry.

Zauważyć jednak trzeba, że wybór odpowiedniej szerokości danych drzwi zależny jest od otworu w ścianie, przeznaczonego na dane wejście. Różnice w szerokościach drzwi, czasami mogą wynikać z ich funkcji, w które owe drzwi zostały wyposażone.

Rodzaje drzwi tarasowych przesuwnych

Jest kilka podstawowych rodzajów drzwi tarasowych. Są drzwi rozsuwane, uchylno przesuwne, odstawno przesuwne czy podnoszono przesuwne. Każde z nich mają swoje wady i zalety i eksponują co innego. Dobrze więc przed zakupem odpowiedniego modelu jest wybrać się do salonu czy sklepu producenta i sprawdzić jaki rodzaj obsługi drzwi będzie najbardziej dla nas wygodny.

Drzwi tarasowe przesuwne powinny być wygodne i optymalnie przystosowane do potrzeb danej rodziny, która będzie z nich korzystać. Tego typu drzwi mają służyć przez dłuższy czas.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here