Domki na zamówienie

Domki drewniane na zamówienie, zwykle budowane z myślą o rekreacji na świeżym powietrzu, wciąż są szeroko postrzegane jako prymitywne, prostokątne budynki dla wczasowiczów, którzy nie poszukują wygodnego zakwaterowania. Jednak, wraz z szybkim rozwojem nowoczesnego budownictwa, te domki drewniane na każdą kieszeń mogą sprostać potrzebom i wymaganiom coraz większej liczby osób i coraz częściej stają się dodatkową przestrzenią do odpoczynku lub wykonywania ulubionego hobby. Dlatego, w tym artykule, przeanalizujemy główne powody, dla których domek ogrodowy na zamówienie jest doskonałą opcją do Twojego ogrodu.

Świetny stosunek jakości do ceny

Osoby, które muszą przyjrzeć się dokładniej zaletom budowy małego domku drewnianego, szybko dostrzegą, że taki budynek oferuje doskonały stosunek jakości do ceny. Właściwie przetworzone, wysokiej jakości i poddawane systematycznej konserwacji drewno, z którego powstaje dom, sprawi, że poczujesz się jakbyś mieszkał w wytrzymałym, naturalnym budynku. Warto wspomnieć, że drewniana konstrukcja i lżejszy fundament domków drewnianych będzie kosztować znacznie mniej niż w przypadku budynków z innego materiału budowlanego. To prawda, że jak każdy naturalny surowiec, drewno jest dobrym podłożem dla rozwoju zgnilizny, grzybów i pleśni. Dzieje się tak, ponieważ zwiększony poziom wilgoci daje tym organizmom lepsze warunki do wzrostu i należy pamiętać, że potrzebne są profesjonalne środki, aby właściwie zabezpieczyć drewno przed wystąpieniem takich problemów. Ta zasada jest niezwykle ważna, jeśli chodzi o konserwację drewnianej elewacji domków z drewna – właściwie zadbana drewniana elewacja, zabezpieczona wysokiej jakości produktami, będzie pięknie się prezentować nawet po 30 latach jej użytkowania.

Indywidualny projekt pozwala zaoszczędzić pieniądze

Nietrudno jest zrozumieć, że cena domku drewnianego zależy bezpośrednio od jego metrażu, wysokości sufitu, jakości, oraz wyposażenia. Jednak, podczas wstępnego szacowania ceny i jakości domu, ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na to, że kupując gotowy domek drewniany, który już został zaprojektowany i wyprodukowany, musisz zgodzić się na wiele kompromisów, takich jak układ i rozmieszczenie pomieszczeń. Z tego powodu, sugerujemy, aby dokładnie rozważyć opcję zaprojektowania domku z drewna zgodnie z osobistymi preferencjami. Chociaż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że indywidualny projekt nowoczesnych domków na zamówienie będzie kosztować znacznie więcej, nie jest to prawda. Podczas indywidualnego projektowania domku drewnianego, planujesz swoją przestrzeń mieszkalną zgodnie ze swoimi potrzebami, co za tym idzie płacisz tylko za to czego naprawdę potrzebujesz.

Szeroki zakres zastosowań

Wiele projektów domków drewnianych wciąż jest uważane za minimalistyczne ze względu na stosunkowo proste potrzeby właścicieli, ale to nie oznacza, że możliwości architektoniczne i budowlane takich konstrukcji są mocno ograniczone. Zgodnie z opinią ekspertów, istnieje mnóstwo przykładów na to, że domki z drewna można wykorzystywać zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym – zamieniając je w przytulne i wygodne domki letniskowe lub komfortowe przestrzenie do wykonywania różnych aktywności (np.: ulubionego hobby). Indywidualnie zaprojektowane domki drewniane na zamówienie mogą również zostać przekształcone w wygodne miejsce do pracy, prywatną siłownię, a może nawet przestrzeń do spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi? Najważniejsze jest to, aby dać się ponieść wyobraźni i dostosować taki domek do własnych potrzeb.

Domki na zamówienie – siłownia

Trudno jest zmienić rytm swojego życia, kiedy brakuje nam czasu, ale z każdej sytuacji jest jakieś wyjście – można stworzyć lepsze warunki do wykonywania różnych aktywności w swoim domu. Sport nie jest wyjątkiem. Jednak, trudno jest zignorować fakt, że ciężkie maszyny do ćwiczeń nie zmieszczą się do każdego domu, a ciągłe przenoszenie ich z jednego pokoju do drugiego nie wpływa motywująco na kontynuację ćwiczeń.

Dlatego, niewielkich rozmiarów domki drewniane na zamówienie są traktowane jako doskonała okazja do stworzenia dodatkowej przestrzeni na każdy rodzaj hobby. Na przykład, stworzenie w swoim domku z drewna prywatnej siłowni ułatwi Ci pozostanie aktywnym fizycznie przez cały rok. Taki budynek ma również wiele inny zalet, m.in. będziesz mógł zaoszczędzić mnóstwo czasu na wykonywanie ćwiczeń w dogodnym dla Ciebie terminie. Warto wspomnieć, że przekształcenie domku drewnianego w siłownie pozwoli stworzyć wyjątkową przestrzeń dla Twoich indywidualnych potrzeb – jednym z największych atutów takiej siłowni będzie zawsze prywatność, która sprawia, że chce się ćwiczyć. Ponadto, daje szansę na uprawienie sportu w samotności, nie martwiąc się o to, że ktoś ocenia naszą sprawność fizyczną lub wygląd podczas ćwiczeń.

Domki na zamówienie – biuro

Wraz z drastyczną zmianą stylu życia – więcej czasu spędzamy w domu – zaczęto poświęcać znacznie więcej uwagi do tworzenia osobistej przestrzeni do pracy. Dlatego, nie jest zaskoczeniem, że coraz więcej ludzi postanowiło przekształcić swoje domki drewniane w biura. W końcu nie musisz utożsamiać swojego miejsca pracy ze środowiskiem do odpoczynku.

Szeroka gama możliwości konstrukcyjnych pozwala wykorzystać wyobraźnię i stworzyć domek drewniany o różnych zastosowaniach, bez konieczności planowania przestrzeni mieszkalnej wymagającej określonej funkcjonalności, która często musi być połączona z oryginalnym wyglądem domu.

Projektując domek drewniany jako miejsce do wykonywania obowiązków służbowych, szczególnie ważne jest, aby upewnić się, że wewnątrz budynku jest wystarczająca ilość światła. Mimo, że zainstalowane, nowoczesne oświetlenie może wiele zdziałać, to nie ma lepszego wyboru do pracy niż duża ilość światła dziennego. W ten sposób, nie tylko zaoszczędzisz na rachunkach za energię elektryczną, ale również sprawisz, że Twoje miejsce pracy będzie optycznie powiększone. Warto wspomnieć, że jasne kolory ścian również przyczyniają się do poczucia przestrzeni. Wybierając domek drewniany na zamówienie, który idealnie spełni funkcję miejsca pracy i pozostanie on jak najbardziej zbliżony do natury, mimo wszystko nie powinieneś rezygnować z łączenia drewna z innymi materiałami wykończeniowymi. W ten sposób, domki drewniane nie tylko staną się dużo nowocześniejsze, ale również będą miały niepowtarzalne wnętrza.

domek drewniany

Domki na zamówienie – dodatkowy budynek

Chociaż budynki pomocnicze w większości wciąż są zaprojektowane jako proste, kwadratowe konstrukcje, to w dzisiejszych czasach można je znaleźć na prawie każdej działce. Warto jest wiedzieć, że taki budynek może powstać z domku na zamówienie zbudowanego w Twoim ogrodzie, w którym będziesz mógł przechowywać różnorodne przedmioty – od drewna na opał, do narzędzi ogrodowych.

Największą zaletą przekształcenia domku drewnianego na dodatkowy budynek do przechowywania jest indywidualny układ przestrzeni. Chociaż z praktycznego punktu widzenia, wygląd takiego budynku nie jest najważniejszy, to jest on wystarczająco ważny. Nieodpowiedni składzik, zaprojektowany zupełnie bez gustu, może zepsuć całą wizję pięknego ogrodu. Nie mniej uwagi należy zwrócić na wnętrze budynku.

Jeśli zdecydujesz się na zbudowanie takiej konstrukcji w swoim ogrodzie, ważne jest, aby wiedzieć, że ze względu na jej niewielkie wymiary nie będzie wymagane pozwolenie na budowę. Jednak należy pamiętać, że musi zostać zachowana określona odległość od granicy działki – taki budynek nie może być zbudowany bliżej niż 3 metry od granicy działki. Jeśli ten dystans jest mniejszy, wymagane jest dostarczenie pisemnego pozwolenia właściciela sąsiedniej działki przed rozpoczęciem prac budowlanych. Należy również przestrzegać wszelkich zasad przeciwpożarowych.

Domek wypoczynkowy w Twoim ogrodzie

Decydując się na zaprojektowanie własnego domku z drewna, warto jest pamiętać, że nie należy ograniczać swojej wyobraźni. Indywidualnie zaprojektowane domki na zamówienie mogą być dość nowoczesne, z dużymi panoramicznymi oknami, tarasem o niestandardowym kształcie, lub nawet kilkoma drzwiami i oknami ozdobionymi tradycyjnymi, klasycznymi i nowoczesnymi elementami.

Zaawansowane technologie w budownictwie, obecne w dzisiejszych czasach, pozwalają na zrealizowanie Twoich największych fantazji, nawet jeśli marzysz o domku drewnianym jak z bajki. Wybierając taki rodzaj domku na swoją działkę, może on stać się nie tylko doskonałym miejscem do zabawy dla najmłodszych, ale również pełnić funkcję dodatkowej przestrzeni mieszkalnej, która pomieści odwiedzających Cię przyjaciół i rodzinę.

Warto, jednak pamiętać, że dużą część uwagi należy poświęcić elewacji takiego domku, dbając o wysokiej jakości ochronę drewna. Starzejące się drewno z czasem zmienia kolor i wygląd, na co szczególny wpływ mają zastosowane środki ochronne. Według opinii ekspertów, podczas wybierania materiału wykończeniowego do drewna, najczęściej pojawiającym się pytaniem jest to, czy należy używać produktów transparentnych czy kryjących.

Jeśli chodzi o transparentną ochronę drewna, eksperci zalecają nakładanie takiego produktu na gładszą powierzchnię. Prawda jest taka, że trwałość przezroczystej powłoki w dużej mierze zależy od warunków pogodowych. Na przykład, wygląd rzadko ogrzewanej słońcem strony domku drewnianego może się nie zmienić nawet po upływie 15 lat, a słoneczna strona (południowa) może wymagać remontu już po kilku latach. Jednak, jedną z głównych zalet transparentnej powłoki jest to, że jej cienką warstwę znacznie łatwiej jest wymienić niż w przypadku powłoki kryjącej, ponieważ nie odpada od drewna, a zwyczajnie blaknie pod wpływem słońca.

Kolejnym, niezwykle ważnym kryterium dotyczącym wyboru rodzaju warstwy wykończeniowej jest to, jak często trzeba będzie ją wymieniać na nową. Na przykład, przezroczystą powłokę należy wymieniać znacznie częściej niż tę kryjącą. Jednak, zdecydowanie bardziej niż transparentne środki ochronne, eksperci polecają lakiery barwione. Dzieje się tak, ponieważ pigmenty, które w sobie zawierają (tj. cząsteczki koloru) lepiej zatrzymują promieniowanie UV, które rozbija komórki na powierzchni drewna. Im więcej jest cząsteczek koloru, tym wolniej starzeje się powierzchnia drewna. Innymi słowy, im mocniejszy i mniej przezroczysty jest kolor farby do drewna, tym lepiej jest ono chronione przed słońcem. To natomiast oznacza, że domek drewniany staje się trwalszy.

Na skuteczność i trwałość warstwy wykończeniowej domku drewnianego ma również wpływ jakość zastosowanego w produkcie ochronnym spoiwa lakierniczego, które tworzy mniej lub bardziej gęsty film chroniący drewnianą powierzchnię przed wilgocią. Ten rodzaj ochrony jest niezwykle ważny, ponieważ ciągłe wahania wilgotności powodują rozszerzanie się i kurczenie drewna, co natomiast prowadzi do jego rozkładu.

Domki na zamówienie z otwartą przestrzenią

Kto powiedział, że domek drewniany nie może mieć otwartej przestrzeni? Tak, jest to niezwykle nowoczesne rozwiązanie dla domków drewnianych na zamówienie, ale jeśli głównym powodem, dla którego spędzasz tyle czasu na swojej działce są rodzinne spotkania w okresie letnim, jest to doskonała opcja, aby zapewnić jeszcze więcej komfortu.

Mimo, że taki rodzaj domku z drewna będzie użytkowany tylko w sezonie letnim, nie wybieraj tymczasowych mebli ogrodowych lub małego stołu ogrodowego. Dobrze wyposażony salon z dużym stołem i wygodnymi krzesłami przeniesie Twoje rodzinne spotkania na zupełnie nowy poziom. Nie ograniczaj się do tanich mebli, które posłużą tylko przez jeden sezon, zadbaj o to, aby nikomu nie chciało się wychodzić z rodzinnych spotkań. Zdziwisz się, jak wiele zmian mogą wnieść nowoczesne lampy, przytulne poduszki i inne elementy wystroju.

Dlaczego warto zainwestować?

Biorąc pod uwagę, że domki drewniane (nie tak dawno temu) stały się niezwykle popularne w naszym kraju, nie powinien nikogo dziwić fakt, że na ich temat wciąż krąży wiele mitów, które sprawiają, że wahasz się przed wyborem takiego budynku. Jednak, widząc coraz większe możliwości konstrukcyjne i niezwykle szerokie zastosowanie domków z drewna, domki drewniane na zamówienie można uznać za świetną inwestycję, która pozwala maksymalnie zaspokoić indywidualne potrzeby.

Osoby, które chcą być bardziej świadome cen domków drewnianych, powinny wiedzieć, że rynek jest pełen ofert dostępnych na praktycznie każdą kieszeń. Domki z drewna są zazwyczaj podzielone na 5 kategorii cenowych, które wahają się od 5,000 do 20,000 euro, dlatego każdy może znaleźć indywidualny model, w zależności od swojego budżetu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here