Woreczek na biżuterię DIY

Kupując biżuterię jako prezent, musimy ją jakoś estetycznie zapakować. Oczywiście, możemy kupić gotowe pudełeczko czy też woreczek, ale równie dobrze, opakowanie na biżuterię, możemy wykonać własnoręcznie. Z pewnością osoba do której ma trafić prezent, doceni nasz wysiłek i starania oraz pracę, jaką włożyliśmy w przygotowanie opakowania na prezent.

Potrzebne materiały

Dobrym materiałem na woreczek na biżuterię będzie organza. Jak samemu wykonać woreczki z organzy? To bardzo łatwe i nie potrzeba zbyt wielu materiałów! Możesz wykorzystać dodatkowe ozdoby, takie, które znajdziesz w domu, wszystko co wydaje się niepotrzebne, przy tworzeniu własnoręcznych przedmiotów, może się bardzo przydać.

Jak zrobić samemu woreczki z organzy ? Potrzeba przede wszystkim materiału z którego będziemy wykonywać woreczek, czyli organzę. Można ją bez problemu dostać w sklepach papierniczych lub w sklepach z akcesoriami dekoracyjnymi. Dodatkowo przydadzą się nożyczki, igła, nitka oraz sznureczek, którym będziemy zamykać nasz woreczek.

Jak wykonać woreczek krok po kroku

Przechodzimy do wykonania naszego ozdobnego woreczka. Jak zrobić woreczki z organzy – należy zacząć od wycięcia z naszego arkusza organzy prostokąta o pożądanych wymiarach, Wymiary należy indywidualnie dostosować w zależności od tego, jak duży jest przedmiot, który chcemy zapakować. Nie należy zapominać o zostawieniu materiału na zakładki, dzięki którym będzie możliwe zszycie woreczka. Następnie z użyciem igły oraz nitki, zszywamy boki oraz dolną część woreczka, górę pozostawiamy niezaszytą. Kolejno wycinamy w górnej części woreczka otwory, przez które przepleciemy sznureczek zamykający woreczek.

I to już właściwie wszystko – powyżej przedstawiono podstawową instrukcję jak zrobiono samodzielnie woreczki z organzy. Oczywiście, możemy dodatkowo ozdobić nasz woreczek, przy użyciu przykładowo cekinów lub koralików lub też jakichkolwiek innych ozdób, które posiadamy w naszym domu. Nie warto specjalnie kupować ozdób, lepiej poszukać ich w domu. Z pewnością u każdego znajdą się przedmioty, które nadadzą się do takiego ozdabiania.

Jak widać wykonanie własnoręcznego woreczka na biżuterię jest bardzo proste i nie potrzeba specjalistycznych narzędzi, aby to zrobić. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić samodzielnie woreczki organzowe, to wiedz, że jest to bardzo proste i nie potrzeba szczególnych umiejętności, aby się udało. Nie musisz być artystą, aby zrobić woreczek, który będzie oryginalnym i ładnym opakowaniem na prezent dla osoby, którą chcesz obdarować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here