jakie ubranka dla noworodka

Macierzyństwo jest tak samo trudne, jak i piękne. Natłok obowiązków oraz miłości i szczęścia, które czujemy będąc w ciąży powoduje, że często nawet błahe sprawy spędzają nam sen z powiek. Jedną z takich błahostek jest właśnie zadawane sobie pytanie „Jakie ubranka dla noworodka?”.

Jakie ubranka dla noworodka?

Młode mamy będąc jeszcze w ciąży kompletują dla maluszka tzw. wyprawkę, w której jak wiadomo musi znaleźć się całkiem sporo ciuszków. Ważnym jest by ubranka dla noworodka były odpowiednio dopasowane pod względem rozmiaru. Nie kupimy przecież większych ciuszków mając nadzieję na narodziny sporego dzieciaczka. Bo później mąż czy partner od razu po narodzinach będzie latał po sklepach w poszukiwaniu najmniejszego rozmiaru, gdyż nasze dziecko okaże się kruszynką. Warto zatem kupić najwięcej ubranek w najmniejszym dostępnym rozmiarze oraz po kilka sztuk tych z rozmiarów większych. W ten sposób unikniemy zbędnego stresu i gorączkowych poszukiwań na ostatnią chwilę.

Innym bardzo ważnym aspektem, którym powinniśmy się kierować przy wyborze odzieży dla najmłodszych są materiały z jakich zostały one zrobione. Powinniśmy postawić na naturę i wybrać takie, które są wykonane z organicznej bawełny zapewniającej dobrą przewiewność materiału. Starajmy się unikać sztucznych materiałów, które mogą uczulać. A także takich, które mogą powodować różnego rodzaju problemy skórne zarówno te niegroźne, lecz powodujące dyskomfort, jak i te poważniejsze. Do niegroźnych zaliczyć można tzw. potówki spowodowane przegrzaniem organizmu i jak sama nazwa wskazuje przepoceniem dziecka. Groźniejsze są natomiast różnego rodzaju otarcia delikatnego naskórka malca spowodowane np. szorstkimi czy twardymi wykończeniami materiału.

Jak ubrać noworodka w zależności od pory roku?

Warto także idąc za pytaniem jakie ubranka dla noworodka wziąć pod uwagę porę roku, w której dzieciątko przyjdzie na świat. Jeśli malec ma się urodzić jesienią lub zimą będziemy musieli zaopatrzyć się w większą ilość tych cieplejszych ciuszków niż miałoby to miejsce wiosną czy latem. W zimowej garderobie maluszka koniecznie musi się znaleźć kilka ciepłych kombinezonów. Najlepiej jednoczęściowych zapinanych na zamek lub zatrzaski i co ważne rozpinanych na całej długości. Do tego powinniśmy pamiętać o odpowiedniej ilości ciepłych rajtuzek i skarpetek by dziecko nie marzło w nóżki, a także cieplejszych body i pajacyków.

Wiosną i latem postawimy głównie na cienkie, przewiewne ubranka typu kaftaniki, body czy nawet rampersy, czyli pajacyki bez stópek (zakończone samą nogawką). Tak samo jak w przypadku zimy powinniśmy zwracać uwagę na to czy dany ciuszek będzie praktyczny i łatwy do założenia. Czyli wszystko powinno być najlepiej rozpinane na całej długości przy pomocy zamków, guziczków czy zatrzasków. To ważne gdyż ciuszki zakładane przez głowę bez możliwości rozpięcia po całej długości wywołują u dziecka oraz opiekuna niepotrzebny stres i utrudniają szybkie ubranie maluszka.
Teraz już wiesz na co zwracać uwagę i jakie ubranka dla noworodka wybrać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here