niedosłuch odbiorczy

Słuch jest jednym z najważniejszych zmysłów, jaki posiadamy w swoim życiu. Niestety, czasami dochodzi do różnych wad, w następstwie czego nasz aparat słuchowy przestaje funkcjonować w prawidłowy sposób. Jedną z chorób aparatu słuchowego jest niedosłuch odbiorczy, który powstaje poprzez dysfunkcję nerwu słuchowego, bądź ucha wewnętrznego. Może być to głuchota czuciowa albo głuchota neuropochodna.

Przyczyny niedosłuchu odbiorczego

Przyczyną niedosłuchu odbiorczego, może być zanik komórek słuchowych znajdujących się w ślimaku usznym. Najczęściej powodem zaniku jest proces starzenia się organizmu. Istnieją również inne przyczyny, do których zaliczyć możemy, reumatoidalne zapalenie stawów, wszelakie uszkodzenia ucha na skutek narażenia na duży hałas, czy słuchaniu głośnej muzyki przez słuchawki douszne.

Wpływ na niedosłuch odbiorczy może mieć również stwardnienie zanikowe boczne, czy reumatoidalne zapalenie stawów. Wyróżniamy kilka typów niedosłuchu odbiorczego. Jest to między innymi niedosłuch odbiorczy neuropochodny, który dotyczy zmian w obrębie nerwu słuchowego.

Niedosłuch odbiorczy ośrodkowy, który powstaje podczas zmian zachodzących powyżej jąder ślimakowych. Do objawów choroby możemy zaliczyć między innymi słyszenie tzw. „szumów usznych”, coraz głośniejsze ustawianie telewizora, czy odbiorników radiowych, czy niemożność prawidłowego słyszenia osoby, z którą rozmawiamy przez telefon komórkowy. Jednakże, aby otrzymać diagnozę, chory powinien udać się do laryngologa, który dokona badania – otoskopii. W wielu przypadkach, niedosłuch odbiorczy powoduje konieczność stosowania aparatu słuchowego. Funkcją aparatu słuchowego jest poprawa jakości słyszenia otaczającego nas świata. Protetyk słuchowy po zbadaniu parametrów pacjenta, dobiera odpowiedni dla niego aparat w sposób indywidualny, dzięki czemu jest on dostosowany do potrzeb pacjenta. Serwis aparatów słuchowych, możemy znaleźć praktycznie w każdym mieście.

Aparaty słuchowe Warszawa

Patrząc na wielkość poszczególnych miast na mapie Polski zdecydowanie największa ilość ogłoszeń w serwisach internetowych, wybrzmi: „aparaty słuchowe Warszawa„. Duże miasto oznacza dużą dostępność, do placówek zajmujących się w sposób profesjonalny dopasowaniem aparatu słuchowego do potrzeb klienta. W takich serwisach dostaniemy również informacje o funkcjonowaniu sprzętu, oraz informację jak o niego dbać w sposób prawidłowy, aby mógł służyć nam przez bardzo długi czas. Dbając o aparaty słuchowe, mamy pewność, że nie będziemy musieli odwiedzać serwisów aparatów w celu naprawy. Pamiętajmy, że słuch jest dla nas bardzo ważny, dlatego warto prowadzić samoobserwację stanu zdrowia i w razie zauważenia pierwszych objawów chorobowych, udać się do specjalisty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here