Jak zrobić screena?

Nowoczesne urządzenia, z których korzystamy na co dzień posiadają wiele funkcji, które warto wykorzystywać. Dzięki temu ułatwimy sobie zadania oraz pracę. Na komputerze znajdziemy wiele dodatkowych ustawień i możliwości, które mogą całkowicie zmienić dotychczasowy układ plików oraz wygląd poszczególnych programów. Jeżeli chodzi o przeglądarkę internetową, to warto przejrzeć ustawienia, w których znajdziemy sposoby na powiększanie, pomniejszanie witryn oraz dodawanie zakładek, drukowanie wybranych treści i tak dalej.

Jak zrobić screena?

Jak zrobić screena?Jeżeli chcemy zapisać obraz, który widzimy na ekranie, to wystarczy znaleźć na klawiaturze skrót „PrtSc”. Po jego naciśnięciu zapiszemy wybrane elementy do schowka. Następnie musimy przejść do dowolnego programu graficznego. Najpopularniejszą propozycją jest Paint, z którego warto skorzystać w przypadku zapisywania screenów. Wystarczy, że zaznaczymy opcję „wklej”, a naszym oczom ukaże się strona, którą wcześniej skopiowaliśmy. W tym momencie możemy dowolnie edytować obraz lub dodawać nowe treści. Po zakończonej pracy wystarczy wybrać opcję zapisywania i otrzymamy dokument, który uwieczni najpotrzebniejsze nam dane. Jest to bardzo prosta czynność, którą każdy wykona bez problemu. Jeżeli korzystamy z urządzenia mobilnego, to także nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapisać wybrany obraz. W większości urządzeń wystarczy, że wciśniemy równocześnie przycisk blokady i tak zwany „home”, który jest zazwyczaj środkowym klawiszem na dole telefonu. Jeżeli taka opcja nie zadziała, to musimy wyszukać w internecie sposobu, który zadziała na konkretny model smartfona. W przypadku, gdy któryś z klawiszy nie działa to możemy posłużyć się dodatkowymi aplikacjami i programami, które przechwytują obraz. W ten sposób szybko skopiujemy treści, otworzymy je i zapiszemy.

Dodatkowe funkcje na urządzeniach są świetne, gdy chcemy szybko i sprawnie wykonać jakąś czynność

Warto korzystać z najróżniejszych możliwości, dzięki którym ułatwimy sobie pracę. Screenshoty są używane do zapamiętywania najpotrzebniejszych informacji, czy też do edytowania przeróżnych treści. Taka funkcja świetnie spełnia swoją rolę w grach, gdzie możemy spotkać się z oszustami i nielegalnymi oprogramowaniami. W ten sposób będziemy mogli przyłapać kogoś, kto nie zastosował się do regulaminu. Pamiętajmy, że w każdym przypadku musimy być uczciwi. Jeżeli edytujemy jakieś dane na screenie na naszą korzyść, to nasze kłamstwo może z czasem wyjść na jaw.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here